FC Vltava – Dolní Dvořiště 2:0 (2:0)

Loučovičtí vtrhli do utkání jako velká voda a už po minutě zařídili první změnu stavu. Karták přesným pasem vyslal do brejku Tomana, který střelou k tyči poslal domácí do vedení – 1:0. V 6. minutě si na pas Loudy za obranu zaběhl pro změnu Karták, ve vápně našel Tomana, jenž byl faulován, z nařízené penalty pak dal Bäuml jistě na 2:0.

Po tomto nečekaném úvodu se už utkání neslo ve znamení zahozených vyložených šancí na obou stranách. Po půlhodině z jasné pozice přestřelil Večerníkovu branku Karták. Hosté mohli korigovat při dvou tutovkách Kučery, ale ten nejprve těsně minul a podruhé jeho lob bravurně zneškodnil Koutský.

Další důležitý moment přišel po čtvrthodině hry ve druhé půli, kdy hostující Lattner uviděl červenou za nesmyslné udeření Tomana do obličeje. I v deseti ale byli hosté nebezpeční. Největší šanci měl Papaj, ale jeho tečovaná střela pod padajícím Koutským skončila o vlásek mimo. Zpečetit výsledek pak mohl v závěru střídající Ma. Koutský, ale orazítkoval jen tyč.

Tři body však zůstaly doma a Loučovičtí poskočili z desátého na osmé místo. Fotbalisté Dolního Dvořiště naopak o jedno místo klesli, a to na průběžně dvanácté pořadí.

Řekli po derby

Trenér Radek Krátký (FC Vltava): „Rozhodl náš raketový start, kdy jsme dali dva rychlé góly, a potom fakt, že hosté neproměnili několik velkých šancí. I proti deseti jsme se ale museli strachovat o výsledek až do konce, protože soupeř hrál velmi dobře. Vyzdvihnout musím Tomana, který odehrál velmi dobrý zápas a byl u všech důležitých situací.“

Trenér Pavel Svoboda (Dolní Dvořiště): „Začátek byl strašný a po hrubých individuálních chybách jsme dvakrát inkasovali. Přesto se s tím dalo ještě něco udělat. Kluci bojovali, ale doplatili jsme na neproměňování jasných šancí a špatnou disciplínu. Stejně, jak jsme hráli v deseti, tak by se mělo bojovat celý zápas.“

Sestava FC Vltava: Mi. Koutský – Hüttner, Bäuml, Sládek, Březina, Toman, Zayml, Žák, Louda (40. Fatura – 72. Zbín), Peltán (84. Ma. Koutský), Karták.

Sestava Dolního Dvořiště: Večerník – M. Hajdák, Kučera, J. Hajdák, V. Lattner, Bóga, Mazanec, Svoboda, Papaj, Pecha, Konias.