Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

FC Vltava se podělil s remízovým králem

Lipno nad Vltavou - Tentokrát na lipenském trávníku nováčka v barvách FC Vltava se představilo béčko kaplického Spartaku a připsalo si už šestou remízu v tomto ročníku I. B třídy.

28.10.2010

Fotbalové utkání A skupiny oblastní I. B třídy / FK Slavoj Český Krumlov B - FK Spartak Kaplice B 3:1 (1:1).Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

FC Vltava – Kaplice B 2:2 (1:1)

Hosté byli od začátku aktivnější a domácí nikterak nebrali v potaz varování v podobě dvou šancí, kdy se hostující L. Pulec a Kouba dvakrát dostali až před Koutského, který ale první střelu zneškodnil a druhá skončila na břevně. Ve 20. minutě se už hosté radovali. Ke zdánlivě ztracenému míči se dostal L. Pulec a jeho centr tečoval před Koutským do sítě F. Kouba – 0:1.

Až poté začali domácí brát situaci vážně a začali se prosazovat před brankou hostí. Ve 30. minutě uvolnil Zayml před šestnáctkou Tomana, ten si zpětnou kličkou přehodil míč na pravou nohu a střelou od břevna srovnal na 1:1. Domácí to nabudilo a ve 40. minutě mohli dokonat obrat. Míč vyvezl Sládek až k šestnáctce hostů, přihrál Zbínovi, ale ten z dobré pozice pálil pouze do náruče gólmana Říhy.

Po změně stran měli zpočátku mírnou převahu hosté a jednu z akcí zakončili hlavičkou jen těsně vedle. V 67. minutě však vzal na sebe zodpovědnost mladý Toman, prodral se z pravé strany přes tři hráče hostů, přihrál před šestnáctku volnému Peltánovi, a ten bez přípravy poslal domácí do vedení – 2:1.

Důležitý okamžik potom nastal v 75. minutě, kdy faulující Peltán po dvou žlutých kartách oslabil domácí mužstvo. Hráči Vltavy přesto mohli pojistit vedení, ale po rohu namířil Sládek hlavou těsně vedle. A přišel trest. V 86. minutě domácí hrubě chybovali, na dlouhý pas si za obranu naběhl Kouba, vybíhající Koutský byl v souboji pozdě, hostující hráč centrem našel mezi třemi domácími obránci nepokrytého Lukáše Pulce, který upravil na konečných 2:2.

Nováček od Lipna si připsal další domácí ztrátu, ale v tabulce zůstal průběžně osmý. Kaplické béčko si šestou dělbou bodů zajistilo nejen post remízového krále skupiny, ale i upevnění průběžně šestého pořadí.

Hodnocení trenérů

Trenér Radek Krátký (FC Vltava): „Naše obrana podala jeden z nejslabších výkonů. I přes jednu chybu brankáře Koutského můžeme právě jemu děkovat alespoň za bod, protože zmařil několik vyložených šancí soupeře. O ztrátě bodů také rozhodlo vyloučení Peltána, který byl do té doby pilířem středu zálohy.“

Hrající trenér Michal Kubata (Kaplice B): „Tentokrát to z naší strany nebylo ono. Neměli jsme štěstí v koncovce a ani přesnost kombinace nebyla dobrá. Po vyrovnávací brance jsme vyklidili střed pole, kde nás domácí značným důrazem přehrávali. Pořád je to ale bod zvenku, a ten se počítá. Pochválím brankáře Říhu, který chytal po delší odmlce a bylo na něj spolehnutí.“

Sestavy – FC Vltava: Mi. Koutský – Hüttner, Bäuml, Sládek, Březina, Toman, Zayml, Žák, J. Peltán, Zbín (75. Ma. Koutský), Karták.

Kaplice B: Říha – Zifčák, Vosátka, Sedláček, Koclíř, Štancl (55. Mokoš), Kubata, Jirka, Mrázik (75. Preusler), L. Pulec, F. Kouba.

Radek Krátký, Libor Granec

28.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
Stanislavu Semrádovi z Kardašova Řečice se letos úroda obřích dýní povedla. Na snímku je s vnukem Zdeňkem.
11

OBRAZEM: Pochlubte se, jak vám vyrostla dýně

V Křenově byl slavnostně odhalen nový dřevěný mariánský sloup, jehož rekonstrukce se ujali terapeuti a pacienti léčebny Červený dvůr.
13

Nový mariánský sloup v Křenově už stojí

Jubileum: Kronikář píše o Černé v Pošumaví již 40 let

Černá v Pošumaví - Nenápadné výročí, ale o to více významné a obdivuhodné, může letos slavit Černá v Pošumaví.

Z Chorvatska se vrátili s úsměvem a protančenými střevíci

Český Krumlov - Slunce, tepla a lidové hudby si užívala Jitřenka, jediný zahraniční soubor chorvatského festivalu.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZUJEME

Černá středa na silnicích Strakonicka, již zemřeli tři lidé

Strakonicko - Čelní střet osobního vozidla s kamionem u obce Přechovice ve směru na Volyni si ve středu odpoledne vyžádal dva lidské životy. Další život vyhasl dopoledne nedaleko obce Litochovice u Volyně.

Mladíci vyhráli pošesté v řadě, Hluboká si odvezla devítku

Kaplice – V jubilejním desátém kole oblastní fotbalové I.A třídy dorostu hostili mladíci společenství kaplického Spartaku a vyšebrodského Dynama soupeře z hlubockého podzámčí.