Dnešním dnem se plynule vracíme k oblíbené rubrice, v níž námi oslovený expert komentuje vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z regionu v různých soutěžích, a to většinou duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy čtenářů Českokrumlovského deníku.

V celé mistrovské sezoně 2014/15 je naším glosátorem zkušený frymburský fotbalista Václav Tomka. Dnes nám dvaačtyřicetiletý matador k zápasům z programu prvního jarního tipovacího kola E.ON Tip Ligy řekl:

Č. Krumlov – Doubravka (divize, 4. s 5. týmem tabulky): „Krumlov naposledy vyšel naprázdno, ačkoli s favorizovaným Tachovem, který vede divizní tabulku, hrál otevřenou partii až do konce. Slavojáci mají Doubravce, která je na podzim porazila 3:1, co oplácet. Pokud zahrají tak dobře, jako v Tachově, tak by v přímém souboji o čtvrté místo neměli zaváhat. Zelenobílí budou opět doma hrát na dva hroty a do sestavy se naplno vrátí rekonvalescent Jindra Rosůlek, který na západě Čech odehrál půlhodinku a dal i krásný gól na 2:1. Zkušené trenérské duo Svoboda a Šváb jistě upozorní své svěřence na čtyřicetiletého maďarského exligového kanonýra Ference Rótha, který je i ve svých letech stále postrachem všech divizních gólmanů. Na post stopera se místo nemocného Michala Klivandy pravděpodobně přesune Michal Kroupa, který na jaře podává přesvědčivé výkony – a Ferenc z Doubravky si nekopne! I proto to vidím na zisk dalších tří bodů na domácím trávníku."

Nová Ves/Brloh – Borovany (I.A třída, 13. se 14.): „V Nové Vsi se bude hned na startu hrát pořádně důležitý zápas o pověstných šest bodů. Borovany jsou poslední a mají o pouhý bodík méně než předposlední Nová Ves. V generálce Calofrig porazil Lišov 3:1 a jeho nový trenér, teprve čtyřiačtyřicetiletý Jirka Dráb, pro kterého to letos bude na postu trenéra mužů premiérový ročník, tak zažil o dost lepší generálku než trenér Karel Švarc, jehož tým doma podlehl Frymburku 1:4. A prakticky nic nepředvedl, tedy kromě branky na 1:1, kdy mě Milan Ďurica zboural jako mladšího žáka a pak přehodil Máru Vítků v brance! Je ovšem pravda, že my máme opravdu hodně našlapaný tým a možná si měla Ves na domácí generálku pozvat někoho slabšího… Říká se, že „nové koště dobře mete" a Borovany nedají Vsi zadarmo ani centimetr trávníku, ale pokud to kluci z Nové Vsi myslí se záchranou A třídy vážně, tak přidají na důrazu a Borovany doma porazí. Jak za starých časů, jednou Fíša, podruhý Ďury, z trestňáku se trefí Jirka Anderle – a Ves vyhraje těsně 3:2!"

Frymburk – Dříteň (I.B třída, 4. s 2.): „Zajímavý zápas ze špičky B třídy! Frymburk je čtvrtý a na druhé místo ztrácí pouhé dva bodíky. Dříteň sice v generálce podlehla vysoko 1:5 Vyššímu Brodu, ale to nic neznamená. Zaslechl jsem, že ze Zlivi přivedla zkušeného Vadima Ryse, který bude velkou posilou. A v generálce dostali pravděpodobně prostor i kluci, kteří do prvního jarního kola ani nezasáhnou. Frymburk ale také před jarem slušně posílil, když se na trávníky opět po delší pauze vrací obránce Michal Janáček, z Kladna přichází agilní záložník Bóřa Vágner a pomalu se po zranění uzdravuje i Lukáš Matuš. Dříteň se může chlubit nejlepším útokem i nejlepší obranou v soutěži, ale náš trenér Čudla Mertl už má určitě v hlavě několik nápadů a kulišáren, jak na to vyzrát. Nic by tedy nemělo bránit tomu, abychom vyhráli podesáté v řadě a dotáhli se na čelo tabulky!"