Fotbalisté krumlovského Slavoje šli do domácího zápasu se Sedlčany s předsevzetím odčinit debakly z předchozích kol. Herně se slavojákům dařilo nepoměrně lépe, ovšem po hodině hry to vypadalo pro zelenobílé barvy opět hodně špatně. A vzepětí v závěrečné čtvrthodině stačilo jen na kosmetickou úpravu výsledku, bohužel už ne na bodový zisk.

Č. Krumlov - Sedlčany 2:3 (0:2)

Domácí předvedli pěknou akci hned na úvod. Po Peroutkově kolmici přesně na nabíhajícího Wagnera následná střela mířila těsně vedle tyče. Ovšem v 17. minutě mohli Sedlčanští otevřít skóre, když se nekompromisní stoper Vystyd prosadil v šestnáctce domácích, ale hlavička šla o fous mimo. Střelecký pokus Tůmy na druhé straně vyprášil jen rukavice brankáře Capoucha. Ve 23. minutě se předvedl v jedné ze svých rychlých akcí šikovný Repetný a pohromu hasil v posledním momentu Peroutka. Následně Trnka perfektně na čáře zlikvidoval gólovou hlavičku.

První branku viděli prokřehlí věrní diváci ve 33. minutě. Postaral se o ni po brejku Němec, jenž tak potrestal otálení s rozehrávkou jednoho z krumlovských mladíků u půlící čáry – 0:1.

V samém závěru poločasu povzbuzení hosté nejdříve dvakrát zahrozili, aby v poslední vteřině skórovali. Utěšenou akci vymyslel Repetný, nalil míč do vápna na nohu Dvořáka, a ten z první vykouzlil nádhernou ránu trhající síť – 0:2. Hosté tak zúročili svou fotbalovou zdatnost a v první části zápasu se představili ve velmi dobrém světle. Jistí vzadu, dopředu rychlí s tahem na bránu, centry a zakončením.

Své přednosti dávali Sedlčanští najevo zprvu i po přestávce – a jak se v závěru střetnutí ukázalo, rozhodnutí přišlo brzy po návratu na trávník. To Repetný v 52. minutě našel centrem Dvořáka, jenž se prosadil hlavou v osobním souboji – 0:3.

Uspokojení hosté si však potom vybrali oddechový čas a bez zábran zahazovali, co se dalo. Jen v rozmezí 68. až 75. minuty Trnka postupně vychytal většinou tváří v tvář Soldáta, Haase a Němce. Mezitím v 74. minutě Kroupa po výstavní uličce od Nováka potrestal lehkovážnost hostů prvním úspěchem domácích – 1:3. A když vzápětí Wagner zužitkoval obrovskou minelu velezkušeného Capoucha, jenž netrefil balon a dovolil snadnou dorážku do prázdné, tak bylo slavojáků rázem plné hřiště. Bohužel, přes zjevnou převahu se již domácím ve zbývajícím čase nepodařilo manko dohnat.

Slavojáci přesto tentokrát zaslouží pochvalu. Stejně tak Kroupa, jemuž přítomní fandové i spoluhráči poděkovali za dosavadní klubové služby. Pracovitý univerzál po tomto zápase přerušil kariéru a odlétá za svým dalším cílem do Kanady.

Trenér Václav Domin: „V první řadě musím pochválit soupeře, který hrál výborný fotbal a chvílemi si s námi dělal, co chtěl. Na druhou stranu je třeba ocenit, že jsme se dokázali zvednout a po vypracované fotbalové akci dali hezký gól, který nás nakopl. Dostali jsme se do kontaktu, v závěru to už bylo vabank a několikrát chyběl jen kousek. Stále je to o vůli hráčů a chybách, dostáváme laciné góly. Navíc se nám kádr stále zužuje a zužuje. Teď nás čekají relativně hratelnější soupeři a už Mariánky nám ukážou, na co můžeme nebo nemůžeme myslet."

Fakta – branky: 74. Kroupa, 79. Wagner – 45. a 52. Dvořák, 33. Němec, ŽK 2:4 (u domácích Kroupa a Wagner), rozhodčí Cupl, 86 diváků.

Sestava Slavoje: Trnka – Peroutka, (55. Carda), Svoboda, Kabele, Mravec – Tůma, Švec, Novák, Kroupa – Wagner, Peťule (46. Matěják – 83. Sekyra).

Také v příštím dějství budou mít nadále se čtyřmi body předposlední Krumlováci výhodu domácího trávníku, kde v sobotu dopoledne v partii o šest bodů přivítají čtrnácté Mariánské Lázně, jež mají na kontě o tři body více.