Jeden z posledních přípravných zápasů na kvapem se blížící start jarních odvet krajského přeboru v týdnu absolvovali fotbalisté českokrumlovského Slavoje na umělce divizního protivníka – Jiskry Třeboň.

Třeboň – Č. Krumlov 3:1 (2:1)

Českokrumlovští začali v téměř totožné sestavě jako v posledním duelu hlubockého turnaje proti mladíkům budějovického Dynama, hráli bez respektu a také se ujali vedení, když se po rychlé kombinaci povedenou střelou z dvaceti metrů prezentoval Matuš – 0:1. Domácí favorit odpověděl rovněž dalekonosnou střelou, když pokus Janouška propadl Sarvašovi pod rukama až do sítě na 1:1. Ještě do půle pak Třeboňští výsledek otočili šťastnou trefou Pintéra z přímého kopu – 2:1.

Do druhé půle slavojáci několikanásobně prostřídali, vytvořili si postupně i velmi dobré šance, ale srovnat se jim nepovedlo. Naopak, domácí pět minut před koncem za citelného mrazu pečetili na výsledných 3:1.

„Na prvních dvou obdržených gólech měl svůj podíl mladý Sarvaš, ale brankáři nemůžeme nic vyčítat. I přes prohru musím tento zápas hodnotit kladně. Naše hra, na to že nejméně čtyři hráči se potýkají s nachlazením, byla v poli velmi dobrá. Škoda, že jsme neproměnili některé velmi dobré šance ve druhé půli, protože výsledek mohl být ještě daleko příznivější. Sám na branku šel Sivák, nadějné pokusy tam měli Zimek, Matuš i další hráči. Fotbalově jsme proti kvalitnímu diviznímu soupeři rozhodně nezklamali a v některých fázích zápasu jsme byli dokonce jasně lepší, což mě na jednu stranu překvapilo a na druhou hodně potěšilo,“ hodnotil asistent trenéra českokrumlovského Slavoje Zdeněk Šváb mladší a jedním dechem doplnil: „Teď nás o víkendu čeká zasloužené volno, které využijeme k návštěvě kryosauny ve Větřní, která se nám už loni hodně osvědčila. Za týden (pozn. – v neděli 6. března od 13.30) nás pak čeká rozhodující utkání o první místo v Hlubocké zimní lize s Týnem, který v zimní pauze patřičně posiloval.“

Sestava Slavoje: Sarvaš – Boháč, Kroupa, Klivanda, J. Zatloukal – Kolaj, Matuš, Pliška, Sivák – Beránek, Babouček, střídali: Wagner, Pimpara, Zimek, Koritar.