Neděle 16. června patřila na fotbalové stadionu Na Sídlišti ve Strakonicích dalšímu ročníku STRAKON CUPu, který je vypsán pro kategorie mladších a starších přípravek. "Představilo se v obou věkových kategoriích po dvanácti družstvech. Mnohé duely přinesly velice atraktivní fotbal, a to nemluvím jen o chlapcích, ale i děvčatech, která se také přihlásila a vytvořila vlastní družstva. Musím holky pochválit, vedly si velice dobře," pochválil herní úroveň turnaje jeho hlavní organizátor Martin Chylík.

Zorganizovat tak obrovskou akci za účasti 24 družstev není nic jednoduchého. "Máme velmi dobrou spolupráci jak se STARZem, tak i Městem Strakonice a Technickými službami Strakonice. Velký dík patří i všem sponzorům, bez kterých by se takový turnaj ani nemohl konat. Nemohu opomenout ani rozhodčí a spolupracovníky, kteří se na hladkém chodu akce podíleli. Dík patří i za výborný oběd, který jsme měli na místním gymnáziu," vyzdvihl spolupráci všech složek Martin Chylík a doplnil: "Cen bylo opravdu hodně a odměněna byla všechna družstva včetně nejlepších hráčů. Předávání cen se ujali senátor Tomáš Fiala a bývalý hráč Slavie Praha Karel Piták."

Jak to však již bývá, ve chvíli, kdy skončí jeden turnaj, organizátoři začnou myslet hned na ten další. "Další ročník připravíme v jiné podobě a bude dvoudenní. Ale to až za rok," dodal s úsměvem Martin Chylík.

Z výsledků:

Starší přípravky - Finále: FA Praha - Sušice 2:1 na PK. O 3. místo: Nepomuk - Hradiště 2013 2:1 na PK. O 5. místo: Junior A - Junior B 0:1. O 7. místo: Blatná - Černice 0:6. O 9. místo: Volenice - Veselí nad Lužnicí 6:1. O 11. místo: Hradiště 2014 - OFS Strakonice 2:1.

Mladší přípravky - Finále: Slavia Praha dívky - Meteor Tábor 6:0. O 3. místo: Blatná - OFS Strakonice dívky 3:2. O 5. místo: SKP ČB - Sušice 3:2 na PK. O 7. místo: Volenice - Veselí 2:1. O 9. místo: Junior A - Junior B 0:2. O 11. místo: Hradiště - Nepomuk 1:4.

Fotografie z turnaje a výsledkový servis poskytl Deníku Jan Malířský