„Začínáme v pondělí patnáctého ledna a trénovat budeme čtyřikrát v týdnu. Už na sobotu dvacátého ledna máme na Složišti domluvený první přípravný zápas s juniorkou Dynama. Na sedmadvacátého ledna ještě sháníme nějakého dalšího soupeře,“ sype ze sebe krumlovský kouč Václav Domin, kterého těší návraty zraněných i další rozšíření kádru.

„Z marodů nebude jen Musil, kterému lékaři ostrý návrat ještě nedoporučují a nechceme proto riskovat. Úplně v pořádku ale už je Tůma, také gólman Trnka po zranění pomalu začíná s tréninkem. A nově z Hluboké k nám přichází Tomáš Tauber. To je koncový útočník, jeden z nejlepších střelců krajského přeboru. Věřím, že nám hodně pomůže na místě, kde nás nejvíc tlačí bota. Ještě máme rozjednaného jednoho útočníka, který by se také měl zapojit do přípravy, ale jmenovat nebudu, dokud to nebude hotové,“ nechává kormidelník další možnou posilu divizního týmu ještě pod pokličkou.

Slavojáci mají začátkem února na programu soustředění v Černé. O prvním víkendu v únoru pak odstartují svou účast na jubilejním desátém ročníku Hlubocké zimní ligy.

Krumlovský trojnásobný vítěz (2009, 2011, 2012) jednoho z nejkvalitněji obsazených zimních turnajů v kraji se v prvním kole HZL v neděli 4. února postaví domácímu účastníkovi krajského přeboru z Hluboké (14), což bude prestižní duel zejména pro výše jmenovaného novice Taubera. Dále se pak Slavoj ve výkonnostně silnější skupině A hlubockého turnaje utká ještě s Protivínem, Čtyřmi Dvory a náhradníkem z Lomu, který zaskočil za původně přihlášený rakouský tým.

„Koncem února se nám termín zápasu na Hluboké kříží s domluvenou přípravou s Třeboní. Zatím to ale vypadá, že kádr bude dostatečně široký, takže se rozdělíme na dvě party a zvládneme oba zápasy,“ jasně říká Václav Domin.