Minulý týden v Příbrami svěřenci trenéra Františka Cipra na jaře padli už posedmé v řadě, navíc jeli domů i s pocity křivdy.

„Určitě mám jiný úhel pohledu jak na průběh zápasu, tak na výkon rozhodčího než místní novináři, ale k tomu už se nechci vracet," krčil rameny trenér Dynama. „Snažili jsme se soustředit na další klíčové utkání, které nás nás teď doma proti Bohemians čeká."

Pražští klokani jsou známi svým důrazným herním pojetím, dle Cipra ale k tomu nyní přidávají i fotbalovost. „Mají ve svém týmu šikovné fotbalisty," jmenoval Mosqueru či Radu. „Toho považuji za jednoho z nejlepších halvů v naší lize," zdůraznil. „Vzadu spoléhá Bohemka hlavně na zkušeného Škerleho. „Na stoperu dokáže svých zkušeností patřičně využít, takticky je hodně na výši," upozornil Cipro.

Do existenčního zápasu půjde Dynamo oslabeno. „Určitě bude chybět Machovec, který byl v Příbrami vyloučen. Moc variant, koho za něj na levou stranu obrany, nemáme, nějak to ale vyřešíme," přemítal zkušený kouč. „Trápí nás také zranění, otazník stále visí nad Peškem a Lengyelem," dodal. „Chrien, jenž hraje poslední zápasy ve výborné formě, ale v Příbrami pro zranění odstoupil, by naštěstí k dispozici být měl," oddechl si Cipro.

Přání je jasné – vyhrát, konečně vyhrát! „Jsme realisty a víme, že jsme v krajně obtížné situaci. Naděje ale stále žije a dokud bude žít, musíme se o ni za všech sil rvát. První liga za to stojí," uzavřel trenér Cipro.

Volešák by rád pomohl k výhře s Bohemkou

Jednatřicetiletý Ladislav Volešák před týdnem v Příbrami, odkud do Dynama na hostování loni přišel, hrát nemohl, proto dva dny nato možnost jít za juniorku proti Teplicím uvítal. A zazářil, nastřílel všechny čtyři góly svého týmu!

Ač to bylo v uvozovkách „jen" v juniorské lize, čtyři góly v jednom zápase, to jistě potěší!

Rzhodně ano, pro můj dobrý pocit to bylo velké plus. Ale jak jste to i vy řekl, byla to liga juniorů a já přišel pomoci áčku Budějovic, a to se mi zatím stále nedaří.

Zápas s Teplicemi ale byl asi docela příjemný? Zdálo se, že vás to baví.

Ten zápas se nám povedl. Nejen tím, že jsme 4:1 vyhráli, byly tam i super sehrané akce a pěkné góly. Musíme to ale přenést taky do áčka, a to hned do zápasu s Bohemkou. Bylo nás tam z áčka asi šest, tak tu pohodu musíme přenést i do utkání s Bohemians. My totiž ten zápas nutně musíme vyhrát. Jinak bych to já už viděl jako ztracené.

Vám by ty čtyři góly měly ke zdravé sebedůvěře přispět, ne?

I já si myslím, že ano. Jak se říká, každý gól pomůže. Já jen doufám, že to bude platit i v mém případě, musíme to ale zvládnout jako manšaft. Myslím, že proti Bohemians jedinci nebudou rozhodovat.

Bude to asi těžký zápas. Hrát s Bohemians, to bolí…

Bohemku všichni známe, ale v té agresivitě se jí budeme muset vyrovnat. Nicméně jak já si pamatuji, my se tady Bohemce v té tvrdosti vždycky vyrovnali a tady jí i poráželi. Nevidím tudíž důvod, proč bychom tu černou sérii právě teď nemohli zlomit a konečně to dění otočit do pozitivnější reality.

Na podzim jste v „dolíčku" sice prohráli 0:3, ale více než hodinu jste tam hráli 0:0. A právě vy jste tam hned v úvodu měl i šanci.

A byla to velká šance, pálil jsem ale z vápna vedle. Ještě po půli měl Michal Klesa na zadní tyči obrovskou šanci, jenže ji nedal a nám tam pak během deseti minut napadaly tři góly. S tím e tady teď taky potýkáme, dostáváme hrozné góly a pak se sesypeme.

Na Bohemce jste svou šanci nedal, co kdyby se vám to povedlo teď doma a vy díky tomu vyhráli?

Bylo by to splnění mého velkého přání. Jediná šance, jak se vrátit do hry o záchranu v lize, je teď doma Bohemku porazit. Pak na to navázat i s Hradcem, avšak první cíl je porazit Bohemku.

Machovec: První krok? Porazit Bohemku!

Ani před týdnem v Příbrami fotbalisté Dynama černou sérii jarních porážek nezlomili a jedním z důvodů neúspěchu byla i červená karta, kterou po přestávce dostal osmadvacetiletý obránce Jaroslav Machovec.

Bezprostředně po zápase jste se s červenou kartou jen hodně těžko smiřoval. Jak to vidíte s několikadenním odstupem?

Mě štvala hlavně ta první žlutá karta. Hráč, který mě bránil, mě držel, tahal za dres a vůbec mě nepustil. Já na to rozhodčího i upozorňoval, ten ale nereagoval, a tak já, jak mě ten hráč držel, jsem ho odstrčil, aby mě nechal být a sudí mi dal žlutou kartu.

A ta druhá?

Já šel po balonu, možná ho i tečnul, hráč nadskočil a já za to dostal druhou žlutou. Podle mě to zákrok na žlutou nebyl.

Neměl jste být trošku opatrnější? Jednu žlutou už jste měl.

On si to dal víc do středu hřiště, já ho stíhal, a když mu balon uskočil od nohy, pokusil jsem se mu ho vypíchnout. Ani se žlutou kartou nemohu uhýbat.

Ty dvě karty jste dostal rychle po sobě a zrovna v době, kdy jste se snažili vyrovnat.

My se od začátku soustředili na to, abychom hlavně nedostali gól. Celou první půli se nám to dařilo, pak jsme sice po půli gól dostali, chtěli jsme to ale ještě otočit, anebo aspoň vyrovnat. Martin Chrien trefil tyčku, jenže pak nás to moje vyloučení zřejmě zlomilo.

Tu první půli jste sice větší šanci neměli, ale ani Příbram do půle toho až tolik neměla.

Hráli jsme disciplinovaně a koncentrovaně. Jak jsem říkal, soustředili jsme se na to, abychom nedostávali laciné góly, jak se nám to předtím stávalo. Věřili jsme, že nějaký brejk přijde a dáme gól. Bohužel to se nám nepovedlo.

Prohráli jste těsně, nicméně už posedmé v řadě. A to je na pováženou, navíc v tabulce jste padli až úplně na dno…

Toho si jsme vědomi a mrzí nás to. V Příbrami jsme to už chtěli zlomit, snad to přijde už teď v sobotu. Musí to už přijít! I kdybychom dali jediný gól a ještě se štěstím, zlomit už to ale prostě musíme. Herně se lepšíme a od toho se musíme odrazit.

Jenže vy proti Bohemce hrát nebudete. Hodně to mrzí?

Určitě. Já se na ty dva zápasy, co teď doma hrajeme, moc těšil. Mrzí mě, že budu chybět, hlavně mě ale mrzí, že jsem tu červenou dostal za nic. Je to moje první v kariéře, tím víc mě to štve. Chtěl jsem klukům co nejvíc pomoct, teď budu jen v hledišti…

Čím to, že se vám na jaře, a to celému týmu, tak nedaří?

Dostáváme hrozné góly, po velkých hrubkách. Myslím ale, že jsme se v tomto směru teď hodně zlepšili. Akorát ještě tu sérii musíme zlomit.

I kdybyste teď Bohemku a týden nato i Hradec doma porazili, nějaké body byste potom ještě museli udělat. Stále věříte, že se můžete zachránit?

Tyhle dva zápasy vyhrát, to je pro nás první krok, první velký úkol. Když uspějeme, pak bude záchrana reálná.