Podruhé v řadě Dynamo zápas hrálo s nulou a bezgólová remíza se šestinásobným mistrem Slovenska se cení. „Výsledek je překvapivý, ale Budějovice předvedly velmi dobrý týmový výkon a cennou remízu si zaslouží," ocenil hru budějovických fotbalistů autor reportáže na webu onlajny.cz. „Jsme spokojeni. Utkali jsme se s velice kvalitním soupeřem a odehráli dobré utkání," liboval si i trenér Dynama David Horejš. „V první půli jsme si vytvořili několik šancí a sehráli ji perfektně. Po půli Žilina prokázala kvalitu a převzala iniciativu. Ceníme si ale odehrané nuly, dobře a organizovaně jsme bránili, za což musím kluky pochválit. I přes náročný program na soustředění hráči přistoupili k zápasu skvěle," dodal.

Žilina sice měla více ze hry, obrana Dynama v čele s brankářem Křížkem však hrála výborně. Ve 21. min. po ráně Hlohovského pomohlo Křížkovi břevno. „Byl to zajímavý duel, který splnil účel a očekávání. Byli jsme méně precizní ve finální fázi, a byť jsme si vypracovali šance, chyběla nám jistota a kreativita v koncovce. Proto jsme zápas nedokázali dovést do vítězného konce," uvedl pro klubový web žilinský trenér Adrián Guľa.

Fotbalisté Dynama se po zápase vrátili na soustředění do Prachatic, kde budou do pátku. V sobotu hrají v Písku (11).

Dynamo ČB – Žilina 0:0 – Sestavy, Dynamo: Křížek – Klesa, Novák, Opluštil, Funda – Benát (65. Řezáč), Čavoš – Wermke (46. Pešek), Šimák, Mareš (70. Vaněk) – Ujec (41. Jurdík). Žilina: Mandous (46. Le Giang) – Šušolík (77. Špalek), Lazarus, Králik (46. Hučko), Mazáň (64. Letić) – Michlík, Pečovský, Káčer (70. Stanković) – Jánošík (64. Mbah), Haskić (70. Paur), Hlohovský.

Docela divoký půlrok, hodnotí Karafiát angažmá v Dynamu

Přišel loni v létě na jih Čech s vizitkou defenzivního univerzála a v černobílém dresu to také potvrdil. Jednadvacetiletý Ondřej Karafiát strávil v Dynamu půl roku, potom si ho však stáhla mateřská Sparta a v zimním přestupním období jej prodala do Liberce. Nicméně na podzim pod Černou věží vzpomíná mládežnický reprezentant rád. Říká to v rozhovoru spolupracovníka Deníku Pavla Kortuse mladšího.

Když se poohlédnete zpět za podzimem v Dynamu, jak jej budete hodnotit?

Řkl bych, že to byl docela divoký půlrok. Hodně mi dal i po psychické stránce, protože jsme se potáceli u spodku tabulky. Pak na nás ležela deka a dostávali jsme góly úplně ze všeho. Nicméně tréninky byly kvalitní a vydatné, i po fyzické stránce se cítím líp. Akorát bodů jsme měli prostě uhrát o hodně víc. Jinak i zázemí v Budějovicích je špičkové.

V průběhu podzimu se v Dynamu vystřídali trenéři. Vnímal jste mezi nimi nějaký zásadnější rozdíl?

Každý je jiný, ale co se týče tréninků, tak ty připravoval stejně spíš pan Horejš ve spolupráci s panem Ciprem. Takže po jeho odchodu se toho změnilo minimálně.

Váš českobudějovický podzim byl hodně různorodý i z pohledu na post, na němž jste nastupoval. Hrál jste ve středu obrany, na jejím kraji i v pozici štítového záložníka. Jak tato nestálost ovlivnila vaše výkony?

Jsem univerzál, je mi vcelku jedno, kde nastupuji. Když je potřeba zalepit místo v sestavě, jsem kdykoliv k dispozici. Takže mě to nijak neovlivnilo.

Za nějaký rok, až se vrátíte ve své kariéře zpět – co se vám vybaví při vzpomínkách na podzim v Českých Budějovicích?

Nejspíše zmiňované tréninky, které byly opravdu kvalitní a bavily mě. Nebo i zázemí, které je rozhodně prvoligové. A do první ligy Dynamo určitě patří!

V zimě si vás stáhla Sparta a prodala vás do Liberce. Jak zněla původní dohoda o vašem hostování na jihu Čech?

Původní dohoda zněla, že jdu do Dynama na roční hostování s tím, že Sparta si mě může v zimě stáhnout a prodat. To také udělala a poslala mě do Liberce.

Vy jste chtěl zůstat nebo jste toužil po změně?

Říkal jsem, že bych potřeboval jít zase o krok výš, zahrát si první ligu. Z tohoto pohledu si myslím, že půlrok stačil.

Měl o vás zájem ještě jiný klub kromě libereckého Slovanu?

Ještě jsem dostal nabídku také z Jablonce. Nakonec jsem se ale rozhodl pro Liberec, který o mě stál už po minulé sezoně. Tehdy už jsem ale měl podepsáno v Budějovicích, takže přestup nešel provést.

Pod Ještědem už máte za sebou tři týdny tréninku. Jak jste zapadl do nové kabiny?

Přijetí proběhlo úplně v klidu. Kluci jsou v pohodě, v kabině panuje dobrá atmosféra a zázemí je tam také skvělé. Všechno zatím probíhá bez problémů.

Do Liberce jste přestoupil ze Sparty v balíčku za Josefa Šurala. Necítíte kvůli tomu větší odpovědnost?

To ne. Budu hrát úplně jiný post než hrál Šural a Sparta to dělá běžně, že hráče posílá v různých balíčcích. To mě vůbec netrápí.

Jak se teď v zimní přípravě zatím daří vám a vašemu novému týmu?

Máme za sebou hodně náročný program, po třech týdnech jsme byli v Turecku na soustředění. Makáme, ale dá se to zvládat a v sezoně se nám to vrátí. Přípravné zápasy zatím probíhají vcelku dobře. Myslím si, že máme tým, který může bojovat o nejvyšší příčky.

Sice platíte za univerzála, ale kam s vámi nejvíce počítají v Liberci?

Trenér Trpišovský ví, že můžu hrát prakticky kdekoliv. Zatím však nastupuji ve středu hřiště, buď jako defenzivní záložník či stoper.

Prozradíte svůj cíl do angažmá na severu Čech?

Chtěl bych se co nejdřív propracovat do základní sestavy a posbírat nové zkušenosti. Později bych se chtěl stát oporou mužstva. Smlouvu mám na tři a půl roku, takže času mám na to celkem dost (úsměv).