Ve velešínském azylu fotbalistů Kamenného Újezdu se hrál druhý finálový zápas Českého poháru mužů KFS Jihočeského kraje.

Kamenný Újezd – Český Krumlov 2:2 (1:0)

První finále skončilo před dvěma týdny jednoznačnou výhrou Českokrumlovských 4:0, a tak před tímto utkáním bylo o držiteli poháru takřka rozhodnuto. Domácí, kteří jsou už jasnými postupujícími do I. A třídy, totiž museli vyhrát rozdílem alespoň čtyř branek, aby dostali finále alespoň do prodloužení.
První možnost ke změně stavu byla k vidění před brankou hostujícího Slavoje, do které se premiérově v mužích postavil dorostenec Ondřej Sarvaš.

Fischerův přesný centr z pravé strany sice našel hlavu Svobodného, ten ale mířil těsně nad. Následného protiútoku nevyužili ani slavojáci, když střela Pilse a ani dorážky Plišky a Beránka síť nerozvlnily. Poté se hra uklidnila a další šance se rodily až v závěru půle. Nejprve Beránek trefil jen gólmana Brejžka, za chvíli domácího brankáře nepřehodil ani Vacek.

Nejdůležitější moment prvního poločasu přišel ve 42. minutě. To domácí Klivanda střílel ze strany jen do gólmana, dorážejícího Švece však fauloval Zatloukal – a pískala se penalta proti Slavoji. Tíhu odpovědnosti na sebe vzal kapitán Stegbauer a ranou k tyči zajistil domácím poločasový náskok 1:0.

Krumlovský trenér Pintér poslal do druhé půle kanonýra Peťuleho, od kterého si sliboval zvrácení nepříznivého stavu. Do první šance se autor devatenácti branek v aktuálním ročníku KP dostal hned ve 49. minutě, ale střílel těsně vedle. Ujala se až akce z 58. minuty, kdy Beránek skvěle obešel na pravé straně domácího obránce, přihrál do vápna, kde Peťule přenechal míč mladému Zimkovi, a ten nezaváhal – 1:1.

Také u dalšího gólu Slavoje nechyběl Peťule. Sedm minut po vyrovnání vybídl hostující ostrostřelec ke skórování Kroupu, jenž zařídil obrat na 1:2. V 69. minutě o sobě dali vědět také domácí, Fischerovu střelu však sedmnáctiletý Sarvaš chytil. Za dvě minuty orazítkoval Zimek na druhé straně tyč. V 76. minutě měl další příležitost domácích Svobodný, opět ale ztroskotal na Sarvašovi.

Až jedenáct minut před koncem dokázal Sokol srovnat. A znovu u toho byl Peťule, i když tentokrát na půlce nešťastně „namazal“ Krůčkovi, jenž utekl po straně a z ostrého úhlu upravil na konečných 2:2. Zápas skončil remízou, ale větší důvod k radosti měli hráči krumlovského Slavoje, kteří po výhře v prvním duelu zaslouženě zvedli nad hlavu trofej za vítězství v krajském poháru.

Lubomír Pintér (trenér Českého Krumlova): „Byl to zápas, ve kterém jsme zapařili všechno, co šlo. Na druhý gól jsme soupeři sami nahráli. Šancí ke skórování jsme měli spoustu… Pohár je ale doma! Znovu jsme byli téměř kompletní, tentokrát však hráli kluci, kteří v sezoně moc šancí v základu nedostávali. Nejspíš mě ale v tom horku proklínali, že jsem je postavil zrovna teď. Soupeř byl výborný a právem byl až ve finále!“

Fakta – branky: 43. Stegbauer (11), 79. Krůček – 58. Zimek, 65. Kroupa, rozhodčí Macko, 60 diváků.

Sestava Slavoje: Sarvaš – Litvan, Svoboda, Pils, J. Zatloukal – Vacek (70. Třeštík), Pliška (46. Matuš), Kroupa, Zimek – Boháč (46. Peťule), Beránek.