Kapličandy měly už před tímto zápasem jistotu konečného pátého místa. Se svými věrnými fanoušky se však proti třetímu celku tabulky chtěly rozloučit výhrou, zvlášť když jich na stadion ve slunečném odpoledni přišla dobrá stovka.

Kaplice – Pavlíkov 3:0 (2:0)

Domácí fotbalistky byly prakticky po celý zápas o poznání aktivnějším týmem. Gólově se však prosadily až v závěru prvního poločasu a znovu to bylo po rohových kopech, které zvládají děvčata Spartaku na výbornou. Ve 34. minutě právě po rohu skončila hlavička Vaňkové na břevně a odražený míč dorazila do branky pohotová Vocedálková – 1:0. Za dalších pět minut to bylo už o dva góly a znovu se skóre měnilo po rohovém kopu. Na centr Veroniky Jedličkové si opět naběhla stoperka Vaňková a tentokrát zamířila přesněji – 2:0.

Po změně stran se střelecky opět prosadili domácí. V 58. minutě si druhý gól v kaplickém dresu připsala Markéta Bartoníčková, která dokázala zužitkovat rychle provedené autové vhazování kapitánky Křivové – 3:0. I přes některé další možnosti se pak už skóre nezměnilo a přibývaly pouze žluté karty.

Jedenáctou výhrou v ročníku Kapličandy potvrdily konečné páté místo ve skupině D třetí ligy a premiérovou sezonu v republikové soutěži mohou hodnotit velice kladně, i když vždy je co zlepšovat…

Fakta – branky: 34. Vocedálková, 39. Vaňková, 58. Bartoníčková, ŽK 2:2 (u domácích V. Jedličková, H. Tomášová), rozhodčí Schönkypl, 100 diváků, Spartak: Petržalová – Vocedálková, Vaňková, L. Tomášová, Tošilová (57. Kováříková), Bartoníčková (65. Bartková), H. Tomášová, Koláčková, Bartyzalová (77. Marková), Křivová, V. Jedličková (82. K. Jedličková).

Viděno z lavičky

Premiérovou ligovou sezonu v podání fotbalistek kaplického Spartaku hodnotí zkušený kormidelník Jaroslav Křiva takto: „Po loňském suverénním vítězství v kraji, kde jsme měli jediného vážnějšího soupeře z Borovan, jsme šli do první sezony v lize tak trochu do neznáma. Navíc jsme už v přípravě přišli o jednu z opor, když Čechová odešla do druholigové Jihlavy. Holky se ale postupně dávaly do kupy a výkony šly nahoru. S pátým místem tedy určitě panuje spokojenost. Na druhou stranu, nebýt několika zbytečných ztrát na hřištích soupeřů, tak jsme mohli být ještě výš, minimálně na třetím místě. Hlavně v úvodu jara jsme hodně lepili sestavu a z pracovních důvodů zejména venku hráli nekompletní. Třeba do Mořiny se jelo bez brankářky, chytat musela dcera, která zase chyběla v útoku. A tak bych mohl pokračovat. Naproti tomu doma jsme až na nešťastný zápas s prvním Zlíchovem hráli výborně a často i vysoko vyhrávali, což mě těší, protože na nás chodily opravdu pěkné návštěvy. A příští sezona? Po losu uvidíme, jaké bude složení skupin, které se může měnit. Každopádně chceme ligu v Kaplici udržet a nadále předvádět podobný útočný fotbal, jaký jsme hráli v závěru této sezony. Máme pochopitelně i co zlepšovat, hlavně co se týká zápasů venku.“