V dalším dějství pak měly možnost spravit si chuť s dalším soupeřem z hlavního města.

Na kaplický trávník zavítal celek pražského ABC Bráník, v jehož dresu se na střídavý start ze Sparty objevuje i reprezentantka Lucie Kladrubská. Ani ona však hostům k bodovému zisku nepomohla.

Kaplice – Bráník 6:2 (4:1)

Od začátku měly domácí hráčky míč častěji na kopačkách a v 16. minutě šly zaslouženě do vedení. Křivová vyslala do samostatného úniku Veroniku Jedličkovou, která si v koncovce věděla rady – 1:0. V polovině poločasu se však do míče z dálky opřela Kladrubská a ranou pod břevno vyrovnala na 1:1.

Závěr úvodního dějství hraný v domácí režii ovšem rozhodl o osudu celého utkání. Ve 38. minutě po rychle rozehrané standardce šla sama Křivová a nadvakrát překonala brankářku Kulišanovou – 2:1. Tři minuty před pauzou se po rohu V. Jedličkové přes Vaňkovou dostal míč až ke Koláčkové, která zvýšila na 3:1. A v poslední minutě půle se z přímého kopu krásně trefila domácí kapitánka Pavla Křivová už na 4:1.

Po přestávce byly k vidění už jen tři gólové situace. Nejprve se v 58. minutě krásnou individuální akcí prezentovala hostující Kladrubská a snížila na 4:2. Domácí odpověď však přišla už za dvě minuty, když po pasu Křivové vrátila domácím tříbrankové vedení V. Jedličková – 5:2. A za další dvě minuty „Kapličandy“ završily pověstný půltucet, když po centru Křivové dopravila míč do sítě v důrazném souboji i s přispěním hostující obránkyně domácí Vocedálková – 6:2.

„Doma jsme opět odehráli velmi dobrý zápas. Chyby tam samozřejmě byly, řešení některých situací mohlo být lepší, ale celkově je vidět, že si holky na úroveň třetí ligy rychle zvykly, i tentokrát předvedly řadu pohledných kombinací a soupeřkám nastřílely šest pěkných branek.

Hostům nepomohla ani reprezentantka Kladrubská, i když patřila k nejlepším na hřišti. Střídavý start se mi ale nelíbí, což není nic proti Lucii Kladrubské. Nedovedu si ale představit, že by hráč prvoligové Sparty hrál střídavě za jiný oddíl v nižší soutěži,“ rozebíral po utkání kaplický kormidelník Jaroslav Křiva.

Sestava Kaplice: Petržalová – Kováříková (80. K. Jedličková), Vaňková, L. Tomášová, Tošilová, Doubravová, H. Tomášová (67. Bartková), Koláčková, Vocedálková, Křivová, V. Jedličková (85. Urazilová).

Fotbalistky Kaplice i třetí domácí duel vyhrály a v tabulce desetičlenné D skupiny 3. ligy jsou s 12 body na výborném třetím místě za duem šestnáctibodových Zlíchov a Holoubkov. V příštím kole zavítají v sobotu na hřiště dalšího pražského soupeře, a to průběžně devátého Inferna.

Libor Granec