V polovině soutěže se po nedělním zápolení nachází Jihočeská liga žen v sálové kopané.

Fotbalistky kaplického Spartaku se tentokrát představily v hlubockém podzámčí, kde poměřily síly s družstvy Borotína a Kolodějí nad Lužnicí.

Hráčky Spartaku byly jednoznačnými favoritkami tohoto miniturnaje. A papírové předpoklady také dokázaly beze zbytku naplnit, když dvakrát zvítězily dvouciferným výsledkem.

Po zásluze první

Po čtyřech odehraných kolech jsou kaplická děvčata na prvním místě průběžné tabulky s plným počtem dvanácti bodů. Stejně jsou na tom i druhé Borovany, ale pro Spartak hovoří výrazně lepší skóre, když ve čtyřech zápasech nastřílely „Kapličandy“ už čtyřicet gólů.

Hráčky Spartaku se dostaly do vedení rovněž v tabulce slušnosti a Hana Tomášová se s Masařovou z táborské Bohemie dělí s dvanácti nastřílenými brankami na kontě o post nejlepší střelkyně celé soutěže.

Výsledky: FK Topmen Spartak Kaplice – Antifo Borotín 14:1 (10:0), branky: H. Tomášová 4, Vaňková 4, V. Jedličková 2, Křivová 2, Čábelová, L. Tomášová – Procházková, FK Topmen Spartak Kaplice – SK Koloděje nad Lužnicí 11:0 (5:0), branky: H. Tomášová 4, V. Jedličková 3, Křivová 3, Urazilová.

Sestava Spartaku: Petržalová – L. Tomášová, Čábelová, H. Tomášová, Křivová, Tošilová, Kovaříková, V. Jedličková, Vaňková, K. Jedličková, Táchová, Urazilová.

Další dvojzápas Jihočeské ligy žen v sálové kopané je na programu po Novém roce, a to hned o prvním lednovém víkendu v sobotu 2. ledna.

Libor Granec