První přípravný duel venku mají za sebou fotbalistky kaplického Spartaku, které zakončily soustředění přátelským zápasem s tradičním rivalem – borovanským Calofrigem.

Kaplice – Borovany 8:0 (4:0)

Na úvodní branku se čekalo velmi krátce, protože už v 1. minutě se Kapličandy ujaly vedení. Po přihrávce Křivové překonala bývalou spoluhráčku Zemanovou v borovanské brance Bartyzalová – 1:0.

V 10. minutě mohlo být vyrovnáno, když obraně Spartaku utekla rychlonohá Benedová, ale brankářku Vocedálkovou překonat nedokázala. A tak přišel trest. Prakticky z protiútoku zvýšila na rozdíl dvou branek Veronika Jedličková – 2:0.

Kaplické hráčky pak měly po celý první poločas územní převahu a daleko častěji se dostávaly na dostřel branky než hostující hráčky. Ty se spoléhaly především na rychlé výpady Benedové.

Ve 25. minutě po přesném centru Bartyzalové skórovala krásně hlavou Koláčková – 3:0. Spolupráce stejných hráček zafungovala i devět minut před přestávkou, kdy po další gólové přihrávce Bartyzalové upravila Koláčková na poločasových 4:0.

A jak skončil první poločas, tak začal i ten druhý. Ve 47. minutě Bartyzalová nahrávala a Koláčková završila svůj čistý hattrick – 5:0.

A o minutu později byl rozdíl mezi oběma týmy už šestigólový. Podruhé v zápase se střelecky prosadila Veronika Jedličková – 6:0.

V 54. minutě se opět ukázala nejaktivnější dvojice kaplických fotbalistek. Znovu nahrávala Bartyzalová a přesně zakončovala Tereza Koláčková – 7:0.

Po hodině hry měly obrovskou šanci hráčky Borovan, když z poloviny hřiště se zcela osamocená řítila na branku Benedová, ale střídající brankářku Táchovou překonat nedokázala.

Definitivní podobu výsledku pak daly hráčky Spartaku čtvrthodinu před koncem, kdy popáté v zápase překonala brankářku Zemanovou agilní Koláčková a upravila na konečných 8:0.

Sestava Spartaku: Vocedálková – Kováříková, Vaňková, L. Tomášová, K. Jedličková, Bartyzalová, Bartoníčková, Koláčková, Tošilová, V. Jedličková, Křivová, střídaly: Doubravová, Táchová.