Od 16 hod. totiž v Rejšicích změří síly s prvoligovou Mladou Boleslaví.

„Čeká nás silný soupeř, nic to ale nemění na tom, že jsme ráno naplno trénovali a ještě jeden ostrý trénink nás teď čeká," dal v poledne den před zápasem trenér Pavel Hoftych jasně najevo, že žádné úlevy pro hráče nechystá. „My jim zdůraznili, že chceme, aby zápasy zvládaly i v co největší únavě."

Boleslav, která chce znovu hrát o evropské poháry, hodně posiluje (mj. Štajner z Liberce, Rosa z Teplic, Štěpán z Hradce či Štípek z Plzně). „Je to špičkové mužstvo a bude to velmi těžký zápas, my ale právě teď potřebujeme hráče vidět v těžkých utkáních a ten, který nás čeká ve čtvrtek, je v přípravě jeden z nejtěžších," uznal trenér Dynama.

V zápase s Ml. Boleslaví by mohl prvně za Dynamo nastoupit i Aziz Ibragimov, jenž na jaře hrál v Mostě, přichází ale z Bohemians 1905. „Vrátil se teď z Uzbekistánu, kde si potřeboval vyřídit další víza, a tak se ještě budeme bavit o tom, zda nastoupí," upozornil trenér Hoftych.

K dispozici bude i Petr Benát, jenž v úterý podepsal novou roční smlouvu. „Beny je schopný ještě delší dobu hrát fotbal na slušné úrovni," poznamenal kouč Dynama.

Na dva a půl roku se Dynamu upsal i slovenský mladík Rastislav Chmelo. „Jsem rád, že se nám jeho příchod povedlo dotáhnout. Má potenciál a na nás záleží, jak se dál bude zlepšovat," podtrhl Hoftych.

Ibragimova zlákal trenér Hoftych

Aziz Ibragimov, jenž na jaře hostoval v Mostě, by měl být další posilou Dynama.

Kdy vás Budějovice oslovily?

Hned po skončení sezony, kdy mi končilo půlroční hostování v Mostu. Já hrál v Bohemce, ale volal mi Tomáš Řepka, zda nechci pomoci Mostu k záchraně. A já kývl.

Jak se vám v Mostě dařilo? Kolik jste dal gólů?

V devíti zápasech tři góly. Mohlo to být lepší, nedal jsem ani penaltu. Ale zachránili jsme se, takže cíl jsme splnili.

Co Bohemka? Vzpomínáte rád?

Určitě. Hráli jsme první ligu, jsou tam famózní fanoušci, kteří nás vždycky podporovali. Venku i doma. Atmosféra tam byla výborná. A to jsme hráli na Slavii, v „dolíčku" by to bylo ještě lepší.

A co angažmá v Číně?

Technický fotbal, je tam plno světových hvězd. Anelka, Drogba a spousta dalších.

Těšíte se do Budějovic?

Z Bohemky znám trenéra Pavla Hoftycha. Je to výborný trenér, i kvůli němu jsem kývl. Hrál jsem tu v lize s Bohemkou, a pokud se nepletu, prohráli jsme tu 2:0.

Gól Táborsku by si Rakovan rád zopakoval

24letý Michal Rakovan s fotbalem začínal v šesti letech v Blatné, ještě jako žáček ale přešel do Dynama, v jehož barvách si v necelých dvaceti letech odbyl proti Kladnu i svou premiéru v I. lize. Do Dynama se v létě vrátil z hostování z Bohemians Praha.

Pokolikáté už v přípravě usilujete o post v kádru?

Asi potřetí. Prvně po příchodu z dorostu a pak dvakrát, když jsem se do Dynama vracel zpět z hostování.

Jak své šance vidíte tentokrát?

Je to jen na mně. Jak budu hrát, jak se mi bude dařit. Zda si mě tu trenér nechá, to uvidíme.

Jak letošní přípravu hodnotíte? Výsledky zatím máte slušné.

Výsledky teď nejsou hlavní. Je hodně tréninků, je to hodně v únavě. Ale nijak extrémně neběháme, jsme hodně na hřišti s balonem. Tréninky jsou těžké, ale všechny nás to baví. Je to lepší, než běhat dlouhé štreky někde po lese. Nicméně jak na tom jsme, to ukáže až liga.

Co přestěhování na Složiště? Už jste si tam zvykli?

Ráno se tam scházíme, máme tam k dispozici jednu šatnu. Nevidím v tom problém.

Co hostování ve Střížkově?

Byl jsem moc spokojen a budu na to vždycky rád vzpomínat. Bylo to o sto procent lepší než v Čáslavi. Ve všem.

Na úvod druhé ligy hrajete derby s Táborskem a vy jste právě v Sezimově Ústí dal za Střížkov krásný gól. Že byste si to zopakoval i v dresu Dynama?

Kdyby se mi to povedlo, byl bych samozřejmě tomu moc rád. Bude to i pro lidi dobrý zápas, určitě jich přijde hodně. Hned v prvním kole derby, to je velká atrakce.