O tomto víkendubude rozehrána odvetná část nejvyšší oblastní soutěže fotbalistů – krajského přeboru.

Oba zástupce našeho regionu figurující po podzimu v popředí tabulky čeká v sedmnáctém dějství výjezd na hřiště soupeřů z dolní poloviny.

Jako první z našeho dua vstoupí do jarních odvet fotbalisté po podzimu třetího českokrumlovského Slavoje, kteří dnes tři čtvrtě hodiny po poledni nastoupí na hřiště průběžně jedenácté rezervy třetiligového Písku, kterou na úvod sezony doma pokořili v poměru 3:0.

„S píseckým béčkem jsme se v zimě střetli na hlubockém turnaji. Soupeř tady hrál velmi dobře a vyhráli jsme až po velkém boji. Je u něj vidět velký pokrok. Čekám proto daleko vyrovnanější zápas než na podzim,“ předesílá krumlovský trenér Lubomír Pintér a jedním dechem dodává: „U Písku je to i otázka pendlů, ale i přes možné posílení soupeře jedeme s cílem venku bodovat,“ jasně vzkazuje kouč, jenž řeší jediný otazník. „Určitě nebudou Špát a za vyloučení v Kaplici potrestaní Svoboda s Beránkem. Otazník ale visí nad Klivandou, který týden marodil. Sestava se bude odvíjet od toho, zda bude připraven.“

Po podzimu v průběžné tabulce čtvrtý kaplický Spartak čeká zítra (pokud tomu počasí dovolí) výjezd na trávník dvanáctých Dražic, se kterými si spartakovci na úvod sezony doma poradili hladce v poměru 4:1.

„Až na drobné šrámy bychom měli být kromě dlouhodobě zraněných všichni. Připraveni tedy budou Faltus, Kolek i Pavel Pulec, kterého trápila viróza. Na devadesát procent mám o sestavě jasno, i když někteří hráči mě v přípravě vůbec nepřesvědčili. Dostanou ale šanci,“ otevřeně říká kaplický kormidelník Jiří Orlíček. „Mám tušení, že při současném počasí bude problém zápas v Dražicích vůbec odehrát. Pokud se hrát bude, tak chceme bodovat. Na tamním malém hřišti je to vždy o bojovnosti. Věřím, že se znovu semkneme a bojovného ducha na trávníku ukážeme.“