Proti zachraňujícímu se soupeři Českokrumlovští nepotvrdili roli favorita, po pěti domácích výhrách v řadě vyšli na vlastním trávníku naprázdno a pohoršili si v průběžné tabulce na desáté místo.

Český Krumlov – Jankov 1:2 (1:2)

Domácí začali ospale a už v 5. minutě inkasovali, když se po rohu brankář Vokál srazil s Boháčem a Koch pohodlně doklepl do prázdné branky na 0:1. Srovnáno bylo v 11. minutě, kdy Peťule hlavou prodloužil na Zvěřinu, který tváří v tvář brankáři pálil po břevno na 1:1. Jenomže po půlhodině domácí pykali za další nedůslednost. Ve vápně zaváhal Boháč, kterého předskočil Koutský a obstřelil vybíhajícího Vokála na poločasových 1:2.

Po obrátce Krumlovští sice soupeře přitlačili, ale chyběla jim koncovka. Ani platonický závěrečný tlak už k vyrovnání nevedl a body zaslouženě vezli bojovníci z Jankova.

Trenér hodnotí

Kormidelník českokrumlovského Slavoje Lubomír Pintér po nečekané domácí prohře s Jankovem rozhodně nezářil: „Jsem z tohoto utkání hodně zklamaný. Náš výkon byl velmi špatný, řada hráčů zahrála hluboko pod své možnosti. V úvodu tam z naší strany bylo i viditelné podcenění, u hráčů mi chybělo i daleko větší nasazení. Soupeř od začátku jezdil po zadku a v tom nás jasně předčil. V podobných zápasech musí hráči ukázat daleko více. Přebor je v této sezoně tak vyrovnaný, že kdo nebojuje, ten prostě neboduje. V tomto kole venku vyhrávaly bojovnější týmy, kterým jsme rozhodně nebyli. K zápasu jsme přistoupili hodně laxně a potom to už byla křeč. Zahrávali jsme plno standardních situací, které bývají naší silnou zbraní, tentokrát jsme z nich prakticky neohrozili branku soupeře.“

Fakta – branky: 11. Zvěřina – 5. Koch, 32. Koutský, střely na branku 5:3, mimo 4:4, rohy 8:1, fauly 16:14, ŽK 4:3 (u domácích Boháč, Benc, Sivák, Svoboda), řídil rozhodčí Čmucha, 150 diváků.

Sestava Slavoje: Vokál – Svoboda, Třeštík, Klivanda, J. Zatloukal – Boháč, Kroupa (56. Benc), Sivák, Vacek – Peťule, Zvěřina (56. Špát).

V podzimní derniéře čeká Českokrumlovské v předehrávce prvního jarního kola velké derby v Kaplici.