Ohlédnutí za účinkováním fotbalistů českokrumlovského Slavoje v podzimní části krajského přeboru 09/10.

Hodnocení podzimní části očima kouče Lubomíra Pintéra čtěte ZDE!

Znovu ve středu

Českokrumlovští z pozice celkově čtvrtého týmu předchozího ročníku nejvyšší oblastní soutěže vstupovali do nové sezony s nálepkou týmu, s nímž se opět počítalo na příčky v popředí tabulky.

Slavojáci odstartovali sezonu tradičně derby zápasem s Kaplicí. V domácím utkání sice v úvodu prohrávali, ale stav otočili a po dlouhých letech sahali po skalpu odvěkého rivala, o který přišli až v nastaveném čase. To jakoby zelenobílé srazilo. Následovaly domácí prohra s béčkem Písku, těsná porážka na půdě exdivizního Milevska a Slavoj byl až čtrnáctý.

Ve čtvrtém dějství konečně přišla první výhra (doma s celkem Vodňan) a Krumlovští se začali prokousávat tabulkou vzhůru. I přes nezdary na hřištích soupeřů se postupně načítaly body za domácí výhry a po desátém kole, kdy slavojáci doma rozstříleli Čkyni, figuroval tým na průběžném čtvrtém místě. Jenomže v závěru podzimu postihla krumlovské áčko velká marodka a sestava se na každý zápas hodně měnila.

Až v podzimní derniéře šli slavojáci do odvety velkého derby téměř kompletní a konečně zlomili kaplické prokletí, čímž se pevně usadili ve středu tabulky s minimální ztrátou na týmy nad sebou.

Z šestnácti podzimních utkání vytěžili fotbalisté českokrumlovského Slavoje 23 bodů za sedm výher a dvě remízy (při sedmi prohrách) a dosáhli celkového vysoce aktivního skóre v poměru 29:17. Tím takřka navlas zopakovali podzimní výsledek z předchozí sezony (23 bodů za shodnou zápasovou bilanci, skóre 31:24).

Podobná je i produktivita. Počtem devětadvaceti nastřílených podzimních branek patří Slavoji druhá příčka v pořadí útoků přeboru (více branek dala jen Kaplice – 30). V počtu inkasovaných branek se Krumlovští dělí o čtvrté místo s podzimním mistrem ze Sezimova Ústí. Méně gólů na podzim dostaly jen Milevsko (13), Chýnov (14) a Čížová (16).

Zápasová bilance

Českokrumlovští patřili na podzim k nejlepším týmům přeboru v domácím prostředí, kde se ziskem 16 bodů z vlastního trávníku řadí na bronzovou příčku. Zcela odlišná je ovšem bilance na hřištích soupeřů, kde slavojáci v první části uhráli pouze 7 bodů a jsou v šestnáctičlenném pelotonu KP až dvanáctí.

Doma: Z osmi domácích zápasů slavojáci na podzim pět vyhráli, jeden zremizovali a dvakrát odešli poraženi. Před vlastními fandy zdolali Vodňany 5:1, Bavorovice 3:0, Hlubokou 4:0, Čkyni 4:0 a J. Hradec 2:0. Remízou skončila podzimní premiéra, kdy se v derby s Kaplicí hrálo 2:2. Na konto domácích nezdarů jdou dvě prohry se shodným výsledkem 1:2, a to s béčkem Písku a s Jankovem.

Venku: Ze hřišť soupeřů si zelenobílí přivezli, jak již bylo řečeno, pouze sedm bodů za dvě výhry a jednu remízu, dalších pět utkání venku vesměs těsně prohráli. Tříbodový import se narodil v sedmém kole po výsledku 1:0 v Týně a pak v podzimní derniéře při derby v Kaplici, které Slavoj vyhrál vysoko 3:0 a po patnácti zápasech bez výhry nad velkým rivalem konečně slavil. Bodík slavojáci získali v Chýnově po bezbrankovém výsledku. Prohráli v Milevsku 0:1, na půdě béčka Sezimova Ústí 0:3 a pak třikrát v poměru 1:2, a to v Dražicích, Čížové a v Prachaticích.

Podzim pod lupou

Branky: O devětadvacet podzimních branek áčka českokrumlovského Slavoje se podělilo celkem jedenáct střelců. Kanonýrskou korunu si za sedm zásahů do černého zasloužil Karel Zvěřina. Další trefy: 5 – Peťule, 3 – Boháč, 2 – Benc, Klivanda, Špát, Sivák, 1 – Litvan, Třeštík, Beránek, Svoboda. Pozn.: Dvě branky byly v zápisech označeny jako vlastní, a to v domácích duelech s Hlubokou (Antoš) a Čkyní (Provod).

Penalty: Velmi zajímavý je fakt, že Českokrumlovští v podzimní části přeboru neměli ani jednou(!) výhodu pokutového kopu, což při útočném stylu týmu nebývá obvyklé. Proti Slavoji se pak penalta pískala celkem třikrát. Dražický Voneš a čížovský Maťha proměněnými desítkami nasměrovali své týmy k domácím výhrám 2:1. Prachatický Ryšánek pálil z penalty do tyče, ale soupeř Slavoje doma rovněž vyhrál v poměru 2:1.

Karty: Ke cti Českokrumlovským nutno opět přičíst také disciplinovanost, když v podzimních zápasech viděli pouze v jednom případě červenou kartu (loni na podzim měli dva vyloučené). Už ve 2. kole se při domácí prohře s béčkem Písku předčasně poroučel pod sprchy vyloučený brankář Šiller. V zápasech se Slavojem byli naproti tomu vyloučeni hned čtyři hráči ze soupeřících týmů. Byli to kaplický Matoušek, Novák z Bavorovic, Fořt z Dražic a Kováčik z Prachatic.