Post nejlépe v tabulce skupiny A postaveného našeho týmu drží Frymburk, jenž v řádném víkendovém termínu deklasoval v derby předposlední Vyšší Brod a okupuje pátou příčku. Frymburští si však v pondělí uřízli ostudu, když k dohře do Chlumu u Třeboně, kde je Suchdol v azylu, jeli pouze v sedmi hráčích a zápas nedohráli.

O bodík zpět na šestém místě je aktuálně Kaplice, která v součtu s dohrou zapsala čtyři body. Cenné výhry v domácích zápasech zaznamenali oba nováčci, a to nyní již osmí Chvalšinští a dvanáctí Loučovičtí.

Kanonáda v derby

Frymburk – Vyšší Brod 6:1 (4:0), branky: 19., 42. a 84. Budík, 23. Kaňa, 28. Koršala, 89. Flöring – 88. Klíma.

Sestavy – Šumava: Vítek – Mertl, Koršala, D. Račák (46. M. Račák), Ribár, Malina, Flöring, Šisler, Kaňa (70. Matuš), Rillich (46. Tichovský), Budík, Dynamo: Šesták – F. Filip, Šerhakl, Klíma, Prochaska, Vančura (46. Kohout), Rohlík, Dibďák, Krauskopf, Bäuml, J. Gondek (70. Marek).

Trenér Vlastimil Mertl (Frymburk): „Vítězství v derby bylo snadné a naprosto zasloužené. Jediné, co mohu vytknout, je opět velký počet neproměněných šancí. Soupeř mě nemile překvapil odevzdaností. Kluci z Brodu hrají s hlavami dole a je na nich vidět, že se jim celou sezonu nedaří. Z našeho týmu vyzdvihnu mladíka Malinu, který poctivě trénuje a ukazuje velké zlepšení i příkladnou bojovnost."

Trenér Jan Straka (Vyšší Brod): „Těžko můžeme myslet na nějaký úspěch, když si nedáme dvě kloudné přihrávky po sobě a hráči neplní základní pokyny. Rychle jsme prohrávali o tři góly a bylo po zápase. I když Šesták dostal šest gólů, tak nás zachránil před daleko větším debaklem. Mohli jsme v derby jen překvapit, ale bohužel jsme nepřekvapili vůbec…"

Tři výhry a remíza

Kaplice – Chlum u Třeboně 2:0 (0:0), branky: 67. Štrbačka, 82. Lesňák.

Dohrávka 19. kola: Kamenný Újezd – Kaplice 2:2 (0:0), branky: 55. Prokop, 59. Váša – 72. M. Urazil, 90. Hami.

Chvalšiny – Olešnice 3:2 (2:2), branky: 5. Sluka z penalty, 23. Podskalský, 83. Fučík – 24. a 34. Lenk.

Loučovice – Kamenný Újezd 1:0 (0:0), branka: 55. Dudla.

Dohrávka 19. kola: Suchdol – Frymburk 6:0 nedohráno (ukončeno ve 25. minutě pro malý počet hostujících hráčů).

„Co se dá říci k zápasu, do kterého nastoupíte v sedmi lidech, bez brankáře a se dvěma hráči, kteří za celé jaro kvůli zranění neodehráli ještě ani minutu… Bohužel, hrálo se v pondělí o svátku místo minulé neděle, kdy svítilo sluníčko, ale krajský svaz šalamounsky rozhodl, že oddíly mohou zápasy odložit. Suchdol toho využil, ačkoli se v Chlumu hrát dalo. Převážná většina našich hráčů pracuje v Rakousku nebo v Německu, kde 8. května svátek nemají, i když funkcionáři na svazu byli asi přesvědčeni, že ano. Žádali jsme o přeložení na neděli, s čímž zase nesouhlasil Suchdol – a v pondělí to dopadlo, jak to dopadlo… Je smutné, že se toto děje v amatérském fotbale. Hráči musí živit rodiny a od zeleného stolu se pochopení nikdo nedočká.." sdělil nám k černé kaňce frymburský kouč Vlastimil Mertl.