Křemže - Frymburk 0:3 (0:1)

Zatímco Křemežští se trápí a jen občas dokáží překvapivě zabrat (v Nemanicích nebo doma s béčkem Krumlova), tak Frymburští po špatném startu už najeli na vítěznou vlnu a k tomuto derby dorazili s bodovým polštářem čtyř výher v řadě.

A začátek tomu odpovídal, neboť hosté z první vážnější akce šli do vedení. Už v 5. minutě při rohu přenechal kapitán D. Račák přízemní centr nabíhajícímu Koršalovi, jenž s přehledem namířil po zemi do odkryté části domácí svatyně – 0:1.

I v dalších minutách byla herní převaha na straně hostů, byť do větších šancí se hráči Šumavy příliš nedostávali. Až v polovině prvního dějství dal znovu o sobě vědět Koršala, který se zleva probil do vápna, ale poté namířil nad branku. V poslední pětiminutovce půle pak domácí brankář dobře zasáhl při střelách Pilse i Koršaly a držel domácí v naději. Ta ovšem byla hodně teoretická, neboť Křemežští předváděli víc než matný bezduchý výkon a prakticky neměli šanci.

Ještě více smutku do domácích řad pak přinesla šestá minuta druhého dějství. To si na milimetrový pas Pilse naběhl za křemežskou obranu mladíček Rillich a tváří v tvář Končokovi s přehledem ranou k tyči zvýšil na 0:2.

Za dvě minutky mohli domácí odpovědět, ale trestný kop Chromého z hranice vápna našel jen náruč brankáře Vítka. Po hodině hry zakončoval po individuální akci z úhlu Snížek a míč se svezl po břevnu frymburské svatyně. Za dvě minuty se na druhé straně vlevo uvolnil hostující tahoun Koršala, po jehož prudkém centru pálil z voleje do břevna Rillich. Ještě jednou pak sahali domácí po kontaktní brance, když v 71. minutě vybojovali roh, centr od praporku si našel ve vápně hrající kouč Filip, ale naneštěstí pro domácí barvy namířil jen do míst, kde stál gólman Vítek.

A závěr se změnil ve festival zahozených velkých šancí, jejichž protagonisty ovšem byli výhradně Frymburští. Do samostatných nájezdů se přes děravou domácí obranu dostali Rillich a M. Račák, ale neměli seřízená mířidla. Hlavičku zcela osamoceného Koršaly pak pěkně vyrazil Končok. Minutu před koncem však již domácí gólman potřetí kapituloval, když po přetaženém centru Rillicha byl ve vápně znovu trestuhodně volný špílmachr Erik Koršala, jenž přesnou hlavičkou zaznamenal svůj druhý zásah v utkání a podtrhl zaslouženou výhru Šumavy – 0:3.

Křemežští dosavadní sedmibodové konto nerozhojnili a pohoršili si na jedenácté místo. Frymburští naopak přidali na vítěznou šňůru již pátý korálek, v součtu mají šestnáct bodů a v našlapaném středu tabulky jim aktuálně patří devátá příčka.

Křemže: Končok – Stráský (46. Opekar), Filip, Pech, Brabec – Skopec (67. Procházka), Novotný (79. Anderle), Chromý, Matějka – Rolník (84. Linha), Snížek.

Frymburk: Vítek – M. Grohman (46. Ribár), Šisler, D. Račák, J. Grohman – Kaňa (87. Tomka), R. Mertl (60. Malák), Pils, M. Račák – Rillich, Koršala.

Hrající trenér Georgij Filip (Křemže): „Jsem velmi zklamaný z přístupu celého týmu k důležitému zápasu. Představoval bych si v boji o záchranu daleko větší nasazení a bojovnost, než co jsme tentokrát předvedli. Frymburk dominoval po všech směrech a jasně nás předčil herně i v důrazu. Nemohu než soupeři poblahopřát k zaslouženému vítězství. My si to musíme v kabině vyříkat, oklepat se a zabrat v důležitých zápasech s podobně namočenými týmy, které nás ještě do konce podzimu čekají."

Trenér Vlastimil Mertl (Frymburk): „Od začátku do konce jsme měli zápas pod kontrolou a vyhráli zcela po zásluze. Tentokrát musím pochválit celé mužstvo za kolektivní a aktivní hru, na kterou soupeř prostě nestačil. Zahráli jsme výborně ve všech řadách a jsem rád, že konečně v týmu panuje pohoda, což je také na hřišti vidět. Všechny tři góly jsme dali po krásných akcích, které se musely líbit i divákům. Jen máme pořád ještě velké procento neproměněných šancí. Dobré ale je, že si ty příležitosti vypracujeme, i když v koncovce jsme stále ještě hodně neproduktivní. Jsme ale na vítězné vlně a věřím, že to potvrdíme i příště doma a sérii zase prodloužíme, i když Velešín určitě bude daleko těžší soupeř. A ještě bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kterých do Křemže dorazila početná skupina. Jsem rád, že jsme jim výhrou a hlavně předvedeným výkonem udělali radost."