Frymburk – Velešín 3:1 (0:0)

Aktivněji začali domácí a měli i několik slibných šancí. Z dobré pozice ale hlavou minul Juhaňák a Mrázik nedotáhl do konce samostatný nájezd ze strany. Hosté hrozili z brejků, dvakrát se musel ukázat brankář Vítek, ale do kabin se nakonec šlo za bezbrankového stavu.

Na první branku se čekalo do 55. minuty, kdy se vedení ujali hosté. Petr prodloužil hlavou na nabíhajícího Jaroše, který propálil Vítka na 0:1. Frymburští ale odpověděli už po pěti minutách, kdy se do šestnáctky dostal J. Šisler a přeloboval vybíhajícího Layrera na 1:1.

Mezi 70. a 80. minutou pak domácí rozhodli, a to po akcích jako přes kopírák. Do vápna se dvakrát probil střídající Budík a pokaždé vydařeným lobem přehodil velešínského gólmana.

Frymburk se čtvrtou výhrou v sezoně (teprve druhou doma) odpoutal z předposledního místa a je nyní dvanáctý. Velešín zůstal na osmém místě, ale v nebezpečném kontaktu s pásmem sestupu.

Sestavy – Frymburk: Vítek – D. Račák, Kuna, Michal, J. Šisler (85. Liebl), Juhaňák, M. Račák, Mrázik, Jodl (55. Kaňa), Dvořák, Kubeš (46. Budík), Velešín: Layrer – Šváb, J. Šafránek, Opekar, Chovanec, Z. Šafránek, Petr (80. Trummer ml.), Zimek, Jaroš, Semerád, Šebesta.

Trenér Jan Turcovský (Frymburk): „Od začátku jsme měli více ze hry, ale větší šance paradoxně měl na brejky hrající soupeř. Po přestávce naší hru oživil střídající Budík, dopředu se posunul i Šisler a začali jsme hosty zase přehrávat. Velešín se dostal snad jen dvakrát za půlku, ale po krásné akci se ujal vedení. Naštěstí jsme rychle kontrovali a pak po stejných akcích výsledek otočili. Ve vzduchu velešínský brankář kraloval, ale po lobech Šislera a Budíka neměl nárok. Závěr jsme si pak už pohlídali. Chválím všechny, bojovali i za nepříznivého stavu až do konce. Teď jedeme do Loučovic, kde musíme hrát zase na výhru. Spodek je našlapaný a za naší situace nám nic jiného ani nezbývá.“

Trenér František Jaroš (Velešín): „V první půli jsme měli několik slibných protiútoků, kterým ale chyběla finální přihrávka. Druhý poločas jsme pak rozehráli dobře a po pěkné akci dali první gól. Náskok jsme ale dlouho neudrželi. Po dlouhém nákopu do našeho vápna přišel zbytečný vyrovnávací gól. Domácí to viditelně zvedlo a v závěru přidali další dvě branky.“