Čtyři bodíky z pěti venkovních vystoupení okresních účastníků áčkové skupiny nejnižší oblastní fotbalové soutěže přibyly na konto v pátém dějství sezony.

Suverénně nejlepším z pětice našich týmů zůstává Frymburk, jenž v závěru otočil výsledek v Chlumu u Třeboně, z kraje rybníků si odvezl tři cenné body a po remízách Trhových Svinů a Nové Vsi u ČB se opět vrátil do čela průběžné tabulky, kde má aktuálně jednobodový náskok na dva výše jmenované soupeře.

Dosavadní konto si o něco málo, konkrétně o jeden bod, vylepšili ještě Kapličtí. Ti zažili divokou přestřelku s remízovým koncem právě v Nové Vsi, zapsali si již třetí nerozhodný výsledek v sezoně a s šesti body si podrželi průběžné deváté místo.

Zbývající naše trio vyšlo naprázdno. Chvalšinský novic padl na hřišti exúčastníka I.A z Ledenic a zůstává se čtyřmi body desátý. Druhý okresní nováček z Loučovic inkasoval na půdě rovněž nedávného zástupce I.A z Bavorovic trojku a pohoršil si na dvanácté místo.

Tristní zůstává situace Vyššího Brodu, jenž v Suchdole nad Lužnicí zapsal již čtvrtou vysokou prohru v tomto ročníku a s jediným bodem na kontě nadále uzavírá pořadí.

Výhra, remíza a tři porážky

Chlum u Třeboně – Frymburk 1:2 (1:0), branky: 34. Němeček – 82. Koršala z penalty, 87. D. Račák.

„Byli jsme favority, ale bohužel se to usadilo v hlavách hráčů a nepodali jsme optimální výkon. Sice jsme byli celý zápas lepší, ale k ideálu měla naše hra daleko. Nedávali jsme góly z jasných loženek a nevypadalo to dobře. Na poslední čtvrthodinu jsme ale přeskupili řady, vsadili vše na jednu kartu a zápas otočili. Vyhrát jsme si ovšem zasloužili, a to především za to, jak kluci v závěru všichni přidali. Celému týmu patří velká pochvala," kvitoval ve finiši vydřenou výhru frymburský kouč Vlastimil Mertl.

Nová Ves u ČB – Kaplice 3:3 (3:2), branky: 20. Procházka, 25. Holý, 30. Janeček – 12. Kebl, 15. Janura, 51. Daniel.

„Začali jsme velmi dobře, hráli koncentrovaně, vybojovali několik standardek a dvě z nich proměnili. Pak se ovšem znovu projevila nezkušenost našich mladých hráčů. Po hrubce jsme dostali gól a tím úplně vypadli ze hry. Soupeř stav rychle otočil a mohli jsme být rádi, že poločas skončil jen o gól, protože Říha ještě další velké šance pochytal. O půli jsem kluky nabádal k tomu, aby se hlavně uklidnili. To se povedlo a druhý poločas jsme už zvládli velmi dobře. Vzhledem k průběhu a našemu stavu o přestávce bod bereme. Vím, že postupně získáme ostruhy a podobné zápasy už budeme vyhrávat," věří kaplický trenér Bohdan Malický.

Ledenice – Chvalšiny 2:0 (1:0), branky: 7. Bez, 84. Winkler.

„I přes prohru pochválím celou jedenáctku. Na lavičce byli jen „kolenáři", které jsme šetřili. Museli jsme to odehrát bez střídání a kluci to zvládli se ctí. Znovu jsme si vypracovali i několik dobrých šancí, ale klíčové u nás zůstává, že nedáváme góly," má jasno trenér novice Zdeněk Čarek.

Bavorovice – Loučovice 3:0 (2:0), branky: 26. z penalty a 53. R. Hanousek, 36. Jakeš.

„Potřetí jsme prohráli 0:3, opět bez vstřelené branky. Brzy musel střídat kapitán Koutský, který jel na šití s roztrženou hlavou. Tomana jsme museli stáhnout na stopera, což ovlivnilo naší hru. Soupeř nám dával až nečekaně dost prostoru, ale nedokázali jsme to využít. Naše zpracování, kombinace a hlavně koncovka jsou stále nepřesné," ví hrající trenér Jiří Hošek, kde novice tlačí bota.

Suchdol – Vyšší Brod 4:0 (2:0), branky: 18. Arenberger, 42. Záruba, 65. Rácik, 89. Bednář.

„Už to není o schopnostech, ale spíš o psychice. Musíme s tím něco udělat a sáhneme ke změnám. Příští derby zápas ve Chvalšinách bude pro nás z toho pohledu velmi důležitý," avizuje možné zemětřesení v týmu vyšebrodský lodivod Jan Straka.

Jak nastoupili

FC Šumava Frymburk: Malina – F. Fatura, Koršala, Šisler, Ribár – R. Mertl, D. Račák, Matuš, Tichovský (64. Tomka) – Budík, Rillich (89. Neumann).

FK Spartak Kaplice: Říha ml. – Štrbačka, Románek (81. Fejtek), Hami, Kuchař – F. Marek, Doubrava (74. Hošek), Kebl, Daniel – Řežáb, Janura.

Sokol Chvalšiny: Cába – Babinský, Decarli, P. Postl – Fic, M. Postl, Sluka, Sadloň, Hynšt – Podskalský, Fučík.

FC Vltava Loučovice: Hüttner – Tóth, Koutský (5. J. Hošek – 75. V. Matulík), Šíma – Sojka (76. Dočkal), Kališ, Toman, Žák – Dudla, Karták.

FK Dynamo Vyšší Brod: Šesták – Vančura, Pomije, Klíma, Prochaska – Pham, R. Bäuml (20. Šerhakl) – F. Filip (46. Cach), Krauskopf, Rohlík – Dibďák.