Frymburk – Blatná 2:2 (0:1)

V první půli byli lepší hosté a několikrát se při střelách zpoza vápna musel ukázat brankář Vítek. Ve 23. minutě domácí gólman vyrážel střelu hostů na roh, po kterém ale bránící hráči Šumavy zapomněli na zadní tyči neobsazeného Petráška, který poslal hosty do vedení – 0:1.

Domácí mohli kontrovat po akci J. Šislera, který našel nabíhajícího M. Račáka, ale ten zblízka nedal. Do druhé půle nastoupili aktivněji Frymburští a podařilo se jim výsledek otočit. V 70. minutě po vyražené střele Salzera byl u míče jako první matador Skípala a doklepl na 1:1.

Za dalších deset minut zahrávali domácí standardku ze strany a osvědčený exekutor Salzer místo očekávaného centru z úhlu překvapil hostujícího gólmana – 2:1.

Blatenští v závěru vrhli všechny síly do útoku, z kontru do otevřené obrany mohl pečetit V. Šisler, ale bohužel nedal. V posledních vteřinách tříminutového nastavení pak přišel trest, když hosté po trestném kopu neobsazeným Šteierem srovnali na výsledných 2:2.

„Chci vyzdvihnout Vaška Šislera a Vítka, který nás hlavně v první půli výrazně podržel. Zasloužili jsme si vyhrát. Bohužel, závěr jsme nezvládli,“ želel ztráty dvou bodů frymburský kouč Jan Turcovský.

Sestava FC Šumava: Vítek – D. Račák (46. Valeš), Kuna, Michal (46. Tomka), J. Grohman – J. Šisler, Juhaňák, Salzer, M. Račák (82. Kaňa) – Skípala, V. Šisler.

Příště jede Šumava na půdu dvanáctého Protivína.