Dnes nahlédneme do reorganizované skupiny B, kde budeme mít stejně jako v áčku kvartet okresních zástupců, a to čtveřici rivalů z Lipenska. Vedle nováčka v barvách FC Vltava, kterého do bojů povede nový kormidelník Bronislav Bäuml (pozn. – rozhovor jsme přinesli ve středu 1. srpna), došlo aktuálně ke změně na trenérských lavičkách i u naposledy čtvrtého FC Šumava Frymburk a v minulém ročníku celkově sedmé Smrčiny Horní Planá.

Novým koučům jsme pokládali shodné okruhy dotazů:

1/ K jakému pohybu došlo ve vašem kádru oproti minulé sezoně, kdo odešel a naopak přišel?

2/ Jste spokojen s úrovní letní přípravy, co jste odehráli a s jakými výsledky?

3/ S jakým cílem jdete do nové mistrovské sezony?

Šumava Frymburk

Po nevydařeném jaru a propadu tabulkou ukončil působení na frymburské lavičce trenér Jan Turcovský, kterého vystřídal Vlastimil Mertl, jenž nám řekl:

1/ „Ve Frymburku je vše o trochu složitější než v okolí velkých měst. Tady převážně musíme hrát s vlastními odchovanci. V minulých letech jsme se posilovali některými matadory z Budějovic. Hodně nám pomáhali především Kuna, Dvořák a Jodl, kteří u nás odvedli velký kus práce, za což jim patří velký dík. Jenomže věk nikdo nezastaví, a tak oni již nechtějí absolvovat takové štreky, které nás „díky" přeložení do skupiny B v nové sezoně čekají. Proto tito zkušení matadoři s největší pravděpodobností ukončí aktivní činnost. Budeme se tedy snažit hrát se stávajícím kádrem a já osobně se budu snažit do mužstva zabudovat některé mladé kluky z béčka. Jedinou změnou je tedy post trenéra, kdy jsem místo Jana Turcovského převzal tým já spolu s hrajícím asistentem Josefem Micákem. A ještě si neodpustím poznámku. Stále nechápu, kdo mohl tak nešetrně rozhodnout o novém složení skupin. Čekají nás výlety v průměru okolo osmdesáti kilometrů, což je na I. B třídu docela slušná nálož. Dříve jsme měli například Zliv jako nejdelší trasu a teď je to prakticky nejkratší, když nebudu počítat okresní derby. A to je v dnešní ekonomické době hodně k zamyšlení!"

2/ „K mužstvu jsem přišel až na začátku srpna a do té doby trénovalo pouze asi pět lidí. To znamená, že příprava prakticky neexistovala. Teď už nic nedoženeme, protože již v sobotu hrajeme v Chelčicích první mistrák. Z výsledků jsme vyhráli tradiční domácí turnaj, memoriál mého otce, kde jsme porazili oslabený tým Větřní 4:0 a ve finále Horní Planou 3:0. V minulém týdnu k nám přijelo již silnější Větřní a dalo nám lekci z produktivity, když jsme dostali nakládačku 1:5. Snad nám to všem otevřelo oči. Generálkou byl domácí zápas proti Kájovu s výsledkem 5:2. Na to, jak se zatím scházíme, to tedy celkem šlo, i když soutěžní zápasy budou o něčem jiném."

3/ „Jak jsem již říkal, jdeme do nové skupiny a soupeře prakticky neznáme, stejně tak jako oni nás. My musíme nejdříve zkonsolidovat kádr, dát více šancí mladým a uvidíme, co nám průběh soutěže ukáže. Já bych byl rád, abychom se pohybovali v klidných vodách středu tabulky, což je jistě v našich silách. U nás je ale velký problém zejména v letních měsících dát lidi na zápas i trénink dohromady. Většina hráčů dělá v hospodách a studenti jsou na brigádách taky převážně tam. Takže začátek bude hodně komplikovaný. Přesto věřím, že vše zvládneme a budeme našim věrným divákům, pro které fotbal hrajeme, dělat jen a jen radost."

Smrčina Horní Planá

Až tento týden dorazila do redakce Českokrumlovského deníku nečekaná zpráva, že na lavičce hornoplánské Smrčiny po dohodě ukončil svoje na jaře úspěšné působení trenér Petr Slávik. K týmu se tak v roli prvního trenéra po určité odmlce vrací „starý" známý, dvaačtyřicetiletý Miroslav Schönkypl, jenž nám před startem odpovídal takto:

1/ „Mužstvo zůstalo téměř stejné. Důležitou změnou je pouze návrat Jana Koritara z hostování v českokrumlovském Slavoji. Z rezervy jsme pak přeřadili mladíky Kvasničku s Boháčem, kteří by měli hrát už jen v áčku. Ukončit kariéru chtěl Kastenmajer, ale po domluvě bude teď v prvním kole hrát ve Stachách na stoperu. Pak ale bude pokračovat asi jen v béčku. Nepravidelně můžeme počítat i s Vojtou Rynešem. Vrátit by se ale měl bratr Petr, který chtěl jít do Plané u Budějovic. A kdyby to hořelo, tak jsme udělali i můj přestup z Kájova."

2/ „K týmu jsem přišel prakticky až tento týden, takže jsem ani jednu přípravu na vlastní oči neviděl. Vím, že se hrálo na turnaji ve Frymburku, kde jsme porazili Světlík 3:0 a stejným výsledkem pak prohráli ve finále s domácími. Generálkou byl zápas v rakouském Ulrichsbergu, kde se prohrálo 1:3."

3/ „Je jasné, že kádr u nás postupně zestárl, takže naším prvním úkolem bude zapracovat do mužstva mladíky. Asi to bude ze začátku skřípat, ale čím dříve se nám to povede, tím lépe. Z toho pohledu je velká škoda, že už v Horní Plané nemáme dorostenecký tým, protože nová krev tady momentálně chybí. Budeme navíc hrát v nové skupině, kde jsou pro nás většinou neznámé manšafty. Bude to ovšem zajímavější pro fanoušky a výkonnostně by to mohlo posouvat nahoru i nás. Naším jasným cílem pro novou sezonu bude nemít starosti jako loni, kdy to po špatném podzimu vypadalo na těžký boj o záchranu. Osobně si myslím, že bychom mohli hrát kolem šestého místa. Každá další příčka směrem nahoru bude pro současnou Smrčinu úspěchem a naopak. Musíme dělat výsledky doma a něco přivézt i z venku. Hodně důležitý bude začátek, kdy jedeme na úvod do Stach a pak máme doma za sebou neznámý Husinec a velké derby s Frymburkem. Ten spolu s Netolicemi bude asi patřit na špičku."