Dvě výhry a stejný počet porážek, taková je bilance utkání kvarteta okresních zástupců v předposledním kole béčkové skupiny nejnižší oblastní fotbalové soutěže.

Velice cenný skalp si přivezli Frymburští, kteří vyhráli na půdě již jistého postupujícího z Netolic a pojistili si čtvrté místo tabulky, jež mohou ještě v derniéře vylepšit na pomyslný bronz. Už jistě druhá hornoplánská Smrčina naopak neuspěla na hřišti zachraňujících se Chelčic. Sedmou příčku venku jistilo vyšebrodské Dynamo výhrou na trávníku exúčastníka I. A ze Zlivi. Nejhůře ovšem po pětadvacátém kole dopadl nováček v barvách FC Vltava, kterému domácí prohrou s béčkem Lažiště zhasla i teoretická naděje na záchranu a po ročním působení v krajské I. B třídě se Vltaváci zase vrací do okresního přeboru.

Konec nadějí

FC Vltava – Lažiště B 0:3 (0:2), branky: Chalupa 2, Stupnár. Vltavákům, kteří v případě plného bodového zisku mohli ještě živit jiskérku naděje na záchranu, tato zhasla již v první půli, kdy domácí prohrávali o dvě branky. Po pauze pak hosté svojí výhru ještě jedním zásahem zvýraznili.

„Chtěli jsme se důstojně rozloučit s domácími fanoušky, ale momentálně se manšaft nachází v takovém psychickém rozpoložení, že se to prostě a jednoduše nepovedlo. I když jsme hráli s jedním z nejslabších soupeřů, kterého jsme po většinu zápasu prakticky nepustili za půlku, tak jsme herní převahu nedokázali využít a naopak sami po hrubých chybách z brejků inkasovali. V Loučovicích se teď musí zapracovat na přebudování mužstva, protože hned několik kluků tady buď  skončí s fotbalem nebo odejde jinam," řekl hrající trenér FC Vltava Bronislav Bäuml.

Sestava FC Vltava: Hüttner – Koutský, Louda, Sládek, Březina – Sojka, Bäuml, Somolík (80. Fenc), Toman – Víšek, Šumbera.

Třikrát venku

Chelčice – Horní Planá 2:1 (0:0). V prvním méně záživném poločase se moc šancí neurodilo. Tu největší měl domácí útočník Turek, který se z půlky řítil sám na Beránka, ale hornoplánský gólman vyrazil na roh. Druhý poločas byl daleko zajímavější. V 50. minutě po akci Klika zakončoval Koršala a jen těsně minul pravou tyč Novákovy branky. V 57. minutě už chelčický gólman kapituloval, když po spolupráci střídajících hráčů J. Šlak vysunul Koritara, jenž tváří v tvář Novákovi s přehledem skóroval –  0:1. Jenomže radost vydržela hráčům Smrčiny pouze šest minut, když domácí povedenou střelou kapitána Šáchy zpoza vápna srovnali na 1:1. V 76. minutě mohl opět strhnout vedení na stranu hostů agilní Koritar, ale tentokrát trefil jen nohy vybíhajícího brankáře Nováka. Rozhodnutí pak padlo deset minut před koncem, kdy se z jasně ofsajdové pozice prosadil Turek a z nájezdu dal na 2:1. V úplném závěru mohl ještě vyrovnat Kostínek, ale o vlásek minul domácí svatyni – a favorizovaná Smrčina se vrátila s prázdnou.

„Z výhry se tentokrát radoval ne lepší, ale šťastnější tým," stručně hodnotil vedoucí hornoplánského mužstva Karel Řepa.

Sestava Smrčiny: Beránek – Novák (46. J. Šlak), V. Ryneš, Kostínek, Mražík –  P. Schönkypl, Gajdoš, Boháč (61. Aleš Kvasnička), Koršala –  Klik, Bednář (53. Koritar).

Netolice – Frymburk 1:3 (1:2), branky:  16. Baloušek z penalty – 49. a 80. Budík, 5. Liebl.

„Takový zápas se mi hodnotí velmi dobře! Sehráli jsme totiž vůbec nejlepší utkání na jaře. Byl jsem spokojený s předvedenou hrou a troufám si říct, že výhra na hřišti prvního je naprosto zasloužená. Opět bylo znát, že se nám do sestavy vrací hráči po zranění, kteří jenom dokazují, jak jsou pro tým důležití. Je vidět, že pokud se sejdeme, tak můžeme hrát vyrovnanou partii i s mužstvy, které jsou v tabulce před námi. Těžko tentokrát vyzdvihovat jednotlivce, protože jsme skutečně zahráli jako tým a dobrá parta. Všechny řady se výborně doplňovaly a prosadili jsme se i střelecky. Jen škoda, že sezona pomalu končí, protože v posledních zápasech hrajeme opět fotbal, na který se dá dívat," hodnotil cennou výhru spokojený frymburský kormidelník Vlastimil Mertl.

Sestava FC Šumava: Vítek – D. Račák, J. Grohman, Ribár, M. Račák – J. Šisler, Micák, R. Mertl (83. V. Mertl), Matuš – Liebl (88. Schneider), Budík.

Zliv – Vyšší Brod 1:4 (1:1), branky: Rys –  L. Rapčan 2, Marek, Pomije.

„V první čtvrthodině zápasu jsme měli tři jasné tutovky, které jsme ale nadali a naopak z první vážnější šance soupeře inkasovali. Potom byli domácí chvíli lepší, ale v závěru poločasu se hra zase vyrovnala. Nám se povedlo srovnat i skóre, když po střele Marka z přímého kopu do tyče doklepával zblízka Rapčan. Do druhé půle jsme pak vlétli jako velká voda, během pár minut dali dva góly – a bylo vymalováno. Bylo znát, že Zliv nám jako soupeř vyhovuje, protože chce hrát fotbal. Bylo to kvalitní utkání a v náš prospěch rozhodl fakt, že jsme zase po dlouhé době konečně začali proměňovat šance, i když v úvodu to ještě tak nevypadalo. Celé mužstvo zahrálo velmi dobře a zaslouží ocenění," chválil vyšebrodský trenér Jaroslav Jirkal.

Sestava Dynama: D. Rapčan – Bartoň ml. (65. Sosna), Bartoň st., Pomije, Vančura – Račák, L. Rapčan, A. Jirkal, Gondek – Marek, J. Filip.

Karel Vosika, Karel Řepa