V různých destinacích, a to na hřištích s umělým povrchem i na přírodních trávnících, pokračovala o minulém víkendu zimní příprava fotbalových týmů z našeho regionu. Dnes se podíváme na hlášené výsledky zápasů, převážně týmů z oblastní I. B třídy.

Béčka padla o gól

S rakouskými soupeři se tentokrát utkaly rezervy krumlovského Slavoje i kaplického Spartaku.

Č. Krumlov B – Rainbach 1:2 (1:1), za Slavoj: Fatura. Na domácí umělce záloha divizního týmu vedla brankou Fatury, ale soupeř do půle srovnal a po pauze pak dokonal obrat.

„Soupeři jsme to hodně usnadnili. Podali jsme bezkrevný výkon, zaostávali i pohybově a byli u všeho pozdě. Rovněž na mezihře musíme ještě hodně zapracovat, abychom v jarních odvetách v první třídě mohli navázat na podzimní úspěšné tažení," uvedl pro klubový web trenér po podzimu v tabulce stříbrné českokrumlovské rezervy Jaromír Štich.

Sestava Slavoje: Kejšar – Kopřiva, T. Weinhard, K. Zatloukal, Decarli – Sláma, Fišer, Poláček, Žilenko – Podskalský, Fatura, střídali: Carda, Perník, Uhlíř.

Putzleinsdorf B – Kaplice B 2:1 (2:0). Na hlubocké umělce se střetly rezervy rakouského Putzsleinsdorfu a Kaplice. Pro hosty to byl vůbec první přípravný duel na jarní část sezony a tento fakt se také patrně zřejmě projevil na jejich výkonu v prvním poločase. V něm byli lepším týmem Rakušané, kteří se také v 11. minutě ujali vedení gólem Seyrla – 1:0. Do přestávky pak ve 35. minutě přidali i druhý gól díky přesné trefě Eckera – 2:0. Po změně stran se však obraz hry zcela změnil, a to i díky kontaktní brance, kterou se spartakovcům podařilo vstřelit už po patnácti vteřinách hry. Dobrým napadáním Kapličtí donutili obránce k chybě v rozehrávce, kterou gólem ztrestal Preusler – 2:1. Spartakovci poté diktovali tempo hry a několikrát mohli i stav utkání vyrovnat, druhý gól se jim však už přidat nepodařilo. Těsnou výhru o gól v přípravném duelu nakonec ukořistili Rakušané.

Sestava Spartaku: Bauer – Kreisinger, Kapec, M. Kouba, D. Smolen, Řepa, Valíček, Kubata, Faltus, Preusler, F. Kouba, střídal: J. Říha.

Dvouciferná darda

Po podzimu v áčkové skupině I. B třídy bronzový Frymburk si na domácí trávník pozval v déčku rovněž třetí Ledenice.

Frymburk – Ledenice 13:1 (6:0), za domácí: Koršala 3, Matuš 2, Salzer 2, Rillich 2, Budík, Liebl, Nekola, Skipala.

Hosté přijeli k Lipnu v notně nekompletní sestavě, a tak si domácí otevřeli střelnici a potupili soupeře dvoucifernou nadílkou. Nebýt ještě jisté lehkovážnosti domácích hráčů v koncovce, mohl být výsledek i vyšší.

„Tento zápas ani nelze příliš rozebírat, protože nám toho moc neukázal. I když padlo hodně gólů, tak byl prakticky nudný. Kdyby nám hosté alespoň dali vědět, jak špatný přivezou tým, tak pro nás bylo lepší zahrát si mezi sebou, což by nám dalo daleko víc. Jenomže nám vědět nedali, a tak dostali pořádnou dardu a ostudu mají oni," komentoval divokou přípravu na klubovém webu frymburský kormidelník Vlastimil Mertl.

Sestava Frymburku: Vítek – D. Račák, J. Grohman, J. Ribár, M. Račák – Koršala, Matuš, Šisler, Liebl – Rillich, Budík, střídali: Skipala, Salzer a Nekola.

Další testy

Fotbalisté větřínského podzimního suveréna áčkové skupiny I. B třídy absolvovali v závěru minulého týdne čtyřdenní zimní soustředění v Benátkách nad Jizerou.

„Na soustředění nás bylo čtrnáct a bylo to po všech stránkách výborné. Ať už to byla skvělá umělka, sauna, regenerace nebo ubytování. Sehráli jsme i jeden přípravný zápas s týmem I. A třídy ze středních Čech. Kluci ale před tím dostali pořádně do těla a ve druhé půli zápasu se to ukázalo. Teď si proto dáme volno a o dalším víkendu budeme hrát v Borovanech s Dolním Dvořištěm," přiblížil nám hrající větřínský kouč Zbyněk Ginzel.

Větřní – Luštěnice 2:6 (1:1), branky za Větřní: Homer, Dušek.

V regionu se další naši zástupci I. B třídy utkali s účastníky okresního přeboru.

H. Planá – Z. Koruna 2:1 (0:1), branky: Koritar, P. Schönkypl – Rychtář.

Na krumlovské umělce měli v půli překvapivě navrch Zlatokorunští. Pak ovšem Gallistl nepřidal z penalty pojistku, když mířil jen do tyče, a favorizovaná Smrčina v závěru výsledek otočila.

Sestava Smrčiny: Beránek – Kostínek, Truhlář, Aleš Kvasnička, Mražík – P. Schönkypl, Klik, Bednář, V. Ryneš ml. – Adam Kvasnička, Koritar.

V dalším testu se Hornoplánští utkají v sobotu na Slavoji s Kájovem (12.00).

Křemže – Chvalšiny 2:2 (1:2), branky: Seethaler, Chromý z penalty – Sluka 2 (1x z penalty).

Už po necelé minutě hry na křemežském trávníku vedli domácí trefou v přípravě zkoušeného novice Davida Seethalera (pozn. – syn exprvoligového útočníka budějovického Dynama Martina Seethalera), ale do půle Chvalšinští dvěma trefami Sluky stav otočili. Papírovému favoritovi se povedlo aspoň srovnat z desítky nařízené za faul na tentokrát v poli hrajícího gólmana Linhu.

Sestava Křemže: Končok – Matějka, Pech, Novotný, Stráský – Kolář, Chromý, D. Novák, Kaňka – Seethaler, Fleischmann, střídali: P. Procházka, Brabec, Rienessl, Panský a Linha.

Podzimní suverén okresního přeboru Českokrumlovska z Kájova se na krumlovské umělce utkal s předním zástupcem stejné soutěže z Českobudějovicka a dvoucifernou porážkou si uřízl ostudu.

Kájov – Planá u Č. Budějovic 2:10 (0:4), branky za domácí: Čer a Šváb.

Sestava Kájova: Galko – V. Žilavý, Němec, Petřík, P. Žilavý – Šmikmátor, Čermák, Šváb, Čer – Mašek, Werner, střídal: Grabec.

Karel Vosika, Libor Granec