Poslední únorovou neděli se hráči kaplické Rafandy zúčastnili v krajské metropoli okresního poháru ve futsalu FIFA.

Do přeboru se přihlásilo celkem jedenáct týmů. Mezi největší favority patřilo českobudějovické duo – divizní Remal a Absolut. Z okresního přeboru se zúčastnilo pět týmů, jedním z nich byla i kaplická Rafanda, dále se pak přihlásily dva týmy z první třídy a dva z druhé.

Hrálo se vyřazovacím způsobem. Pět týmů bylo nasazeno rovnou do čtvrtfinále, zbylá šestice si to v osmifinále rozdala o tři postupová místa.

Cesta na bednu

Rafanda Kaplice byla nasazená přímo do čtvrtfinále a jejím soupeřem se nakonec stal rezervní tým českobudějovického Gongu, který v osmifinále poněkud překvapivě vyřadil Teseru.

Čtvrtfinálový duel byl jednoznačnou záležitostí favorizované Rafandy, která soupeři z druhé třídy nasázela plný tucet branek. Čtyřikrát se mezi střelce zapsali Ginzel s Horákem, po dvou brankách přidali Sedlák s Pexou.

V semifinále pak byl velkým favoritem soupeř Rafandy, divizní lídr Remal Č. Budějovice. A papírové předpoklady se nakonec naplnily, když Remal zvítězil 5:2.

V souboji o třetí místo pak poměřili Kapličtí síly s dalším účastníkem jihočeské futsalové divize. Budějovický Absolut byl určitě pasován před zápasem do role favorita, ale tentokrát se hráči Rafandy papírovým předpokladům postavili čelem a soupeře dokázali porazit, když se dvakrát trefil Horák a po jednom gólu přidali Sedlák a Ševčík.

Milan Horák se sedmi góly na kontě se stal nejlepším střelcem pohárového turnaje.

Ve finále favorizovaný Remal porazil Gong 3:0.

Pohár pod lupou

Zápasy zástupce našeho regionu v okresním poháru futsalu FIFA:

Čtvrtfinále: Rafanda Kaplice – Gong Č. Budějovice B 12:2 (6:1), branky: Horák 4, Ginzel 4, Sedlák 2, Pexa 2 – Bláha 2.

Semifinále: Rafanda Kaplice – Remal Č. Budějovice 2:5 (1:2), branky: Horák, Ševčík – Šafránek 2, Hornát, Benkovský, Hačka.

O 3. místo: Rafanda Kaplice – Absolut Č. Budějovice 4:2 (2:1), branky: Horák 2, Sedlák, Ševčík – Mertl, Boček.

Konečné pořadí OP futsalu FIFA 2010: 1. Remal České Budějovice, 2. Gong České Budějovice, 3. Rafanda KAPLICE, 4. Absolut team České Budějovice.

Libor Granec