Trenérský matador při tom již před několika lety ohlásil konec na lavičce…

„Přišli za mnou z klubu, slíbil jsem roční výpomoc a už jsem tady zase víc než tři roky. Musí si ale uvědomit, že tady nebudu do smrti," směje se vitální sedmdesátiletý kouč a po domácí vítězné tečce se probírá zatím ještě nedokončenou mistrovskou sezonou: „Stejně jako před lety, kdy se první třída vybojovala poprvé (pozn. – 2000), se tady dala dohromady dobrá parta. Před sezonou jsme pak ještě vhodně doplnili o Homera i mladého Steinochera a mužstvo šlapalo od prvního zápasu. Před začátkem jsme ale nechtěli mluvit o postupu. Řekli jsme si, že zkusíme bojovat o čelo a po podzimu se uvidí," ohlíží se trenér.

První polovina ročníku 2016/17 ovšem Zlatokorunským vyšla na jedničku a na podzim neztratili ani bod.

„Takový půlrok jsem v trenérské kariéře nezažil. Skvělý podzim byl základ úspěchu. Na zimním soustředění jsme si pak řekli, že nahoru jít chceme, což potvrdila drtivá většina hráčů. To bylo také důležité," připomíná František Gallistl.

V jarních odvetách sice „Zlatka" neuhájila čistý štít, přesto již s předstihem několika kol mohla slavit přebornický titul.

„Nevyšel nám zápas ve Frymburku, kde chyběli kluci, kteří byli se sálovkou ve Španělsku, a ještě domácí utkání s Horní Planou. To byl oboustranně velmi dobrý zápas, ve kterém byl soupeř produktivnější. Jinak ale manšaft šlapal a byla to radost!" říká.

A s jakými vyhlídkami půjdou Zlatokorunští do oblastní soutěže?

„Kádr je stabilní a nikdo ze současného týmu neřekl, že by chtěl končit. Jasné ovšem je, že pro první třídu musíme posílit, a to hlavně do defenzívy. Směrem dopředu, myslím si, problém nemáme, ale v obraně jsou už starší kluci a tam bude potřeba doplnění. Nějaké tipy máme, ale na konkrétní jména je ještě čas. Začneme ovšem takzvaně od píky a hlavně sami hráči si musí uvědomit, co chtějí a co budou hrát," vzkazuje trenér František Gallistl.