Poslední přípravný zápas před zahájením jarní části sezony odehrály dva týmy krajského přeboru uprostřed týdne na hlubocké umělce.

Jankov – Kaplice 3:2 (1:1)

Jako první vážněji zahrozili spartakovci, když v 6. minutě po akci P. Pulce zakončoval zprava Z. Šafránek, ale gólman Hrubý nadvakrát kryl. Na druhé straně po chybě kaplické obrany zakončoval z vápna Tejml a Kopřiva konečky prstů vyškrábl míč na břevno.

V polovině úvodního dějství převzali iniciativu Jankovští a prezentovali se velice dobrou kombinační hrou, která přinesla ovoce. Ve 27. minutě Maršán přihrál do vápna Beránkovi, který otevřel skóre – 1:0.

Z vedení se však hráči Jankova radovali sotva minutu. Trestný kop zleva zahrával Vávra, na přetažený centr si naběhl Románek, jehož hlavičku usměrnil do sítě Pavel Pulec – 1:1.

I po změně stran byli aktivnější Jankovští. V 58. minutě nebyl sice pro ofsajd uznán gól Maršána, ale po hodině hry už trefa Nedvěda platila – 2:1. Tentýž hráč pak mohl vedení svého týmu navýšit, ale z dobré pozice přestřelil.

Kapličtí dali o sobě vědět až v 69. minutě, kdy si Lesňák narazil s Románkem, pronikl do vápna, ale vybíhajícího Hrubého přehodit nedokázal. Z následného rohu hlavičku P. Pulce jankovský gólman nadvakrát kryl. Rohový kop v 75. minutě Jankovští naopak zužitkovali a po hlavičce Kocha vedli už 3:1.

Za chvíli to bylo znovu o gól, když po přetaženém centru Vávra našel zpětnou přihrávkou nabíhajícího Románka, který tečovanou střelou pokořil gólmana Hrubého – 3:2.

Ve zbývajícím čase se však na stavu již nic nezměnilo, a tak se v generálce a posledním přípravném utkání zimního období zaslouženě z výhry radovali Jankovští, kteří byli lepším týmem.

Slova od kormidla

„Hodnocení bude stručné. Generálka to byla dobrá hlavně pro Jankov. Naši hráči k zápasu přistoupili špatně. Hrála sestava, která se blíží k té, s níž počítáme pro mistrovské zápasy, ale naše očekávání rozhodně nesplnila.

Je ale třeba vidět, že víc než polovina našich hráčů měla v přípravě větší nebo menší tréninkový propad, což bylo znát. Mnoho výpadků se projevilo a budeme muset toto manko dohánět,“ řekl nám po posledním zápase zimní přípravy trenér kaplického Spartaku Ladislav Kuzma.

Libor Granec, Karel Vosika