Příprava v Třeboni: FK Slavoj Český Krumlov – Slávia České Budějovice 5:1 (3:1)

Utkání se hrálo na rozlehlé třeboňské umělé trávě za větrného počasí. Slavojáci si před jarní premiérou, která je čeká v sobotu na půdě béčka Písku, s chutí zastříleli, i když vzhledem k počtu šancí měla být jejich výhra ještě vyšší.

Dobrý výkon

Krumlovský favorit se hned v úvodu dostal do první jasné šance. Na Sivákův pas si naběhl na zadní tyč Klivanda, ale jeho hlavička mířila mimo. Za chvíli odražený míč napálil Zatloukal do brankáře. V 10. minutě se už skóre měnilo, když Sivákův trestný kop ze strany nikdo netečoval a míč skončil až za brankovou čarou – 1:0.

Hosté odpověděli ve 21. minutě, kdy z podobného místa zatočil míč s pomocí větru do branky Bez – 1:1. Při vstřelené brance se útočník Slávie dostal do kontaktu s brankářem Šillerem, který zůstal ležet na zemi, ale píšťalka rozhodčího se neozvala. Další minuty už ale patřily jasně Slavoji. Peťuleho střelu z otočky brankář Slávie vyrazil. Po Šillerově dlouhém výkopu postupoval sám na branku Beránek, ale pálil nad.

Samostatný nájezd Špáta brankář vyrazil. Sám před brankou se znovu ocitl Beránek, pokus o lob však mířil slabě do brankáře. Až sedm minut před pauzou Sivákovu křížnou přihrávku zdánlivě mířící do autu doběhl Boháč, přesným centrem posadil míč na hlavu Peťuleho, který překonal gólmana – 2:1. Ve 42. minutě si na Sivákovu uličku naběhl znovu Boháč a sám s přehledem uklidil míč k tyči na poločasových 3:1.

Druhý poločas zahájil znovu Beránek a jeho střela zblízka mimo tyče. Čtvrtý zásah přidal Slavoj v 68. minutě. Na půlce vybojoval míč Petřík, posunul na Boháče, který si narazil se Sivákem a prokázal znovu klid v koncovce, když bombou do šibenice zvýšil na 4:1. Špátův samostatný nájezd a následná technická střela skončila na tyči. Po Boháčově zpětné přihrávce pálil z malého vápna ve skluzu Zimek vysoko nad.

To už nevydržel trenér Pintér a poslal do útoku obránce Svobodu. Ten se hned blýskl aktivním průnikem do šestnáctky, udělal kličku i brankáři, který jej fauloval, penalta se však nepískala. Definitivní podobu výsledku tak dala až 78. minuta, kdy se po Zatloukalově rohovém kopu dostal k odraženému míči Sivák a krásnou střelou do šibenice vymetl brankáři Mendlíkovi pavouky z branky – 5:1.

Fakta – branky: 10. a 78. Sivák, 42. a 68. Boháč, 38. Peťule – 21. Bez.

Sestava Slavoje: Šiller – Svoboda, Klivanda, Třeštík, Zatloukal – Boháč, Matuš, Sivák, Špát – Peťule, Beránek, střídali: Vokál, Petřík, Kroupa a Zimek.

Slova od kormidla

Trenér českokrumlovského Slavoje Lubomír Pintér hodnotil vítěznou generálku takto: „Na opravdu velké ploše, snad největší v kraji, jsme soupeře roztáhli, dobře kombinovali, byli rychlejší, vytvořili si spoustu šancí a zaslouženě vyhráli. Měli jsme tam ale snad osm dalších tutovek. Jen Beránek šel třikrát sám, ale pokaždé zvolil špatné řešení. To mě trochu rozladilo, ale celkově musím konstatovat, že jsme hráli opravdu velmi dobře.

Šetřili jsme Plišku, který má menší problémy s třísly, další hráči s malými šrámy střídali, ale na výkonu se to nepodepsalo. Pro první mistrák mám teď trochu těžkou hlavu, koho postavit. Všichni hráči se ukázali v dobrém světle. Je to ale daleko příjemnější, než kdyby zahráli všichni špatně. Doufám, že nám to vydrží.“

Jan Petřík, Karel Vosika