I.A TŘÍDA

Jediný okresní zástupce v I.A třídě z Větřní figuruje v áčkové skupině druhé nejvyšší krajské soutěže po podzimu až na poslední příčce.

Před pernými jarními boji o záchranu se Větřínští v poslední přípravě utkají s lídrem okresního přeboru z Chvalšin, ale vinou podmáčeného vlastního trávníku to nebude doma, ale v Kájově. Utkání se bude hrát v sobotu od 16 hodin.

Chvalšinští hlásí svou generálku na sobotu 30. března, kdy zamíří do Kaplice k partii s tamním béčkem.

I.B TŘÍDA

Podzimní mistr nejnižší krajské soutěže z Velešína prokázal dobrou formu před jarem už minulý týden, kdy uhrál bezbrankovou remízu na trávníku předního týmu krajského přeboru, českokrumlovského Slavoje. Generálkou pro Velešínské bude nedělní utkání na domácí trávě, kde se střetnou s Trhovými Sviny (od 15 hodin).

Korunní princ áčkové skupiny I.B třídy z Kaplice ladil formu na turnaji Hlubocké zimní ligy, kde po minulé prohře s Hrdějovicemi (1:2) zůstal těsně pod stupni na čtvrtém místě. Plánovanou generálku o tomto víkendu však spartakovci nesehrají. „Původně avizovaný domluvený zápas s Lažištěm se hrát nebude. Zatím jsme nesehnali jiného soupeře jako náhradu,“ hlásil nám ve čtvrtek vedoucí kaplického mužstva Libor Granec.

V poločase I.B třídy na krásném pátém místě se vyhřívající Zlatá Koruna zamíří v sobotu ke generálce do Holubova, kde se od 15 hodin utká s tamním účastníkem okresní soutěže. „Zápas v Holubově se nám osvědčil už v létě, kdy to pro nás byla dobrá příprava. Sice teď nebudou nemocní Rychtář a Sláma, ale příležitost dostanou jiní,“ sdělil nám zlatokorunský kouč Petr Gallistl.

Po podzimu až desátí Frymburští si naplánovali generálku s okresním rivalem z Horní Plané. Ta se o tomto víkendu bude, dle vývoje počasí, hrát buď na přírodní trávě v Černé v Pošumaví (v neděli) nebo se oba naše týmy přesunou v sobotu na prachatickou umělku.

Loučovický Vltavan je po půli soutěže v tabulce až jedenáctý a rozhodně neměl přes zimu klidné spaní. Jak se Loučovičtí naladili na odvetnou část, to se ukáže v sobotní generálce s Mladým, ke které náš tým zamíří na hlubockou umělku (od 13.30 hodin).

Jeden z dvojice okresních noviců I.B třídy z Dolního Dvořiště se minulý týden blýskl kanonádou proti Borovanům (7:1). O víkendu si náš tým od hranic zajede ke generálce na třeboňskou umělku k partii s béčkem tamní Jiskry.