„Hodnotit mohu jen jaro. Nakonec jsme postoupili s velkým náskokem, výsledkově to bylo v pořádku, ale herní stránka byla někdy rozháraná.

Vše pramenilo ze známého faktu, kdy se hraje z prvního místa, což bývá problém. Kluci tu tíhu postupu nosili pořád v hlavě, a to tím víc, že v Plané fotbalem všichni doslova žijí. Ta nervozita se přenášela do hry. Bylo to vidět ve chvílích, kdy se třeba prohrávalo. Jak jsme šli do vedení, bylo to úplně jiné.

Tady chci zmínit roli tria Frühauf, Kastenmajer a Ryneš. Byli to právě tito zkušení hráči, kteří v okamžiku, kdy se nedařilo a bylo třeba dát gól, tak připravovali rozhodující situace. Přísné měřítko snesl i mladý Koritar, který pohybem a důrazem neskutečně zaměstnával obrany soupeřů.

Ve vyšší soutěži ovšem budeme v jiné roli, tam musíme teprve sbírat zkušenosti. Kádr se mění odchodem Friedla do Rakouska a návratem Jana Šlaka do Krumlova. Oba patřili k pilířům týmu, ale jejich odchod bohužel musíme oželet.

Příchody jsou z nižších soutěží, a to odchovanci Vrba z Černé a Fessl z Hořic. Dále chceme Baláže z Kájova, který si však už vyzkoušel divizi v Kaplici.

A cíl? Hrát klidný střed, to říká každý nováček. My se s pozměněným týmem budeme nejdřív oťukávat, sbírat zkušenosti, tmelit zkušenost s mládím a hlavně pracovat na psychice stále hodně mladého mužstva.“