Krajský přebor – 18. kolo: FK Slavoj Český Krumlov – FK Tábor 4:2 (2:0)

Na krumlovském trávníku se za jarního počasí představil favorit z města husitů a odvezl si druhou porážku v sezoně.

Zaskočený favorit

V první půli byla dlouho k vidění taktická bitva. Půl hodiny se hrálo převážně ve středu hřiště bez šancí. Slavojáci ale přílišným respektem vůbec netrpěli, což poprvé ukázali ve 32. minutě. Při rychlé kombinaci se po pravé straně protáhl Boháč, prudký centr na vápně prodloužil Špát na zadní tyč a volný Vacek s přehledem doklepl do odkryté branky a poslal domácí do vedení – 1:0. Agilní Vacek byl při chuti a za chvíli pálil těsně nad Blažkovu branku. Od 38. minuty bylo domácím ještě veseleji. Po dlouhém výhozu Trenčanského zatáhl míč Zvěřina, přes Vacka se odražený míč dostal za vápnem znovu ke Zvěřinovi, který z voleje napálil balón ke vzdálenější tyči na 2:0. Hosté v první půli vůbec nepřipomínali vedoucí tým přeboru a první střelu na domácí branku vyslali až ve 42. minutě. S pokusem Šahajdy ze 30 metrů ale neměl Trenčanský sebemenší problém.

Druhý poločas však začal náporem hostů. Hned z prvního útoku měl tutovku Rabiňák, ale ze dvou kroků netrefil odkrytou branku. V 53. minutě se už hosté radovali, když se nechytatelně z vápna trefil Picka na 2:1. Odpověď zelenobílých byla naštěstí téměř okamžitá. Za další dvě minuty poslal Vacek do ulice na Špáta, ten šel sám na branku, byl ve vápně zezadu sražen – a nemohlo následovat nic jiného než červená karta pro stopera Kučeru a penalta. Desítku s přehledem proměnil Zvěřina – 3:1. Táborští však i v deseti hrozili a po hodině hry se vrátili do zápasu. Domácí zadáci zapomněli na střídajícího Fojta, který šel z půlky sám a dalekonosným lobem přehodil vyběhnutého brankáře Slavoje – 3:2. Hosté pak i nadále zlobili, a tak definitivní klid do domácích řad přinesla až 80. minuta. Z vápna střílel Špát, sražená rána se dostala ke Zvěřinovi, který si lahůdkově položil Blažka a do prázdné zkompletoval svůj hattrick a zpečetil zaslouženou výhru Slavoje. V úplném závěru ještě hostující Šahajda bombou orazítkoval tyč krumlovské svatyně, ale na stavu se už nic nezměnilo.

Fakta – branky: 32. Vacek, 38., 55. z penalty a 80. Zvěřina – 53. Picka, 61. Fojt, žluté karty 3:3 (u domácích Zvěřina, Benc, Trenčanský), červené karty 0:1 (55. Kučera), jako hlavní řídil rozhodčí Hoch, sledovalo 250 diváků.

Sestava Slavoje: Trenčanský – Beránek, Klivanda, Zatloukal, Petřík – Boháč, Benc, Sivák (56. Pimpara), Vacek (76. Peťule) – Zvěřina (88. Budík), Špát.

V dalším kole jede nyní sedmý Slavoj v sobotu na hřiště dvanáctých Vodňan.