V sobotu se roztočí kolotoč jednoho z nejkvalitněji obsazených zimních přípravných fotbalových turnajů, kterým je 2. ročník Hlubocké zimní ligy – a Českokrumlovsko bude mít letos v podzámčí hned trojlístek zástupců.

Spartak Kaplice

Jako první z našeho trojlístku vyběhnou dnes na hlubockou umělku hráči Spartaku Kaplice, kteří od 15 hodin změří síly s tradičním rivalem z krajského přeboru – týnskou Olympií.

„Ve čtvrtek jsme měli první seznamovací trénink, naostro začneme až příští úterý,“ přibližuje aktuální stav přípravy v táboře Spartaku kouč Ladislav Kuzma.

„Z podzimního týmu nikdo neodešel, včetně obou gólmanů, což je důležité. Na zkoušku přicházejí Zdeněk a Jiří Šafránkové z Velešína, Mrázik z Frymburku, z hostování ve Zlivi se vrátil Kuta, do přípravy áčka zapojíme naplno i další tři naše dorostence Micáka, Faltuse a Dang Vana, šanci dostanou i Kuzma a Debnár, který už byl u nás v dorostu a naposledy působil v Malontech. Momentálně tedy máme k dispozici dvacet hráčů, a to je relativně dobré a dostačující,“ pochvaluje si trenér Ladislav Kuzma.

Hlubocký turnaj se v základní části hraje v pěti čtyřčlenných skupinách systémem každý s každým a následně dle umístění se bude pokračovat ve skupinách o konečné pořadí. Kapličtí se v déčku utkají ještě s osmnáctkou Dynama Č. Budějovice a lídrem A skupiny I. B třídy z Kamenného Újezdu.

V éčku bude mít náš okres v letošním klání Hlubocké zimní ligy hned dvojnásobné zastoupení. Vedle obhájce prvenství z premiérového ročníku – Slavoje Český Krumlov – se na umělce v podzámčí představí i podzimní štika oblastní I. B třídy z Velešína.

Slavoj Český Krumlov

Fotbalisté FK Slavoj Český Krumlov nastoupí cestu za obhajobou v dnešním podvečerním utkání, kdy účastník KP z okresního města změří od 17 hodin síly se zástupcem I. A třídy z krajské metropole – českobudějovickou Slávií.

„Loni jsme na Hluboké vyhráli, máme tedy co obhajovat,“ předesílá českokrumlovský kormidelník Lubomír Pintér a ke stavu přípravné fáze slavojáků.

K aktuálnímu kádru doplňuje: „Po pátečním prvním tréninku začneme naplno až příští týden. Do prvního zápasu jdeme tak trochu naslepo. Doufám, že budeme všichni. Zatím se omluvil pouze mladý Tancer. Možná bude chybět i Boháč, kterému se ve čtvrtek narodila dcera. Ale je to poctivec a myslím, že bude připraven. Podle stavu kádru dorostu počítám s tím, že postupně zapojíme ještě další mladíky, kteří by v áčku měli dostat šanci,“ uzavřel kouč Lubomír Pintér.

FC Velešín

Hráči FC Velešín absolvují velkou premiéru na hlubockém turnaji zítra, kdy už od 8.30 hodin nastoupí proti v půli druhému týmu B skupiny oblastní I. A třídy z Olešníku. Trenéra po podzimu bronzového celku A skupiny I. B třídy Milana Frnku poněkud trápí zeštíhlení velešínského kádru.

„Bohužel, v našem týmu došlo hned k několika změnám, a to u hráčů, kteří u nás hostovali. Kaplice si vyhlédla bratry Šafránky, přípravu v Krumlově zahájí Zimek. Ještě se Slavojem jednáme o setrvání Švába. Doufám, že zůstane alespoň on, protože i tak je to pro nás citelné oslabení. Zkoušeli jsme získat jednoho hráče z Římova, ale to nedopadlo,“ posteskl si velešínský kouč Frnka.

My jen dodejme, že prestižní derby souboj dvojice okresních zástupců ve skupině E Hlubocké zimní ligy je na programu už ve druhém kole, a to konkrétně v neděli 17. ledna od 8.30 hodin.