Fotbalisté kaplického Spartaku přivítali na vlastním hřišti beznadějně poslední tým tabulky KP.

Kaplice – Vodňany 1:1 (0:1)

Spartakovci byli jasnými favority, ale ne vždy se papírové předpoklady naplní. Od první minuty měli sice Kapličtí míč častěji na svých kopačkách, aktivní hrou se snažili přelstít bránícího soupeře, ale dlouho se jim to nevedlo. Černý scénář se pak naplnil ve 24. minutě, kdy se hosté bombou Machnyka z voleje ujali vedení – 0:1.

Od této chvíle pak začalo marné dobývání vodňanské branky. Hned po rozehrávce Z. Šafránek uvolnil Januru, ten však sólo zakončil střelou těsně mimo. Po rohu hlavičkoval Románek do břevna a gólovou hlavičku Janury skvěle vyrazil brankář Novák – a do kabin šli domácí s mankem.

Po pauze pokračovala hra na jednu branku. V 56. minutě po akci střídajícího Lesňáka přehodil Janura vybíhajícího Nováka, ale trefil tyč. I v polovině druhé půle stáli při hostech všichni svatí po střelách M. Pulce, Janury a P. Pulce.

Vyrovnání se Kapličtí dočkali až deset minut před koncem, kdy Janura zpětnou přihrávkou přiťukl Pavlu Pulcovi, který ranou k tyči stanovil konečný výsledek – 1:1. Hosté z minima vytěžili maximum, neproduktivní koncovka a skvělý Novák připravili Spartak o dva body.

Kuzma: Na tyčky a břevna se nehraje

Kormidelník kaplického Spartaku Ladislav Kuzma po nečekané domácí remíze s posledním týmem tabulky krajského přeboru z Vodňan (1:1) řekl:

„Soupeř k nám přijel bez jakýchkoliv zábran a dařilo se mu předvádět celkem dobrý fotbal. Hosté se snažili hrát téměř všechno na dva šikovné útočníky. A pak se stalo přesně to, co jsme vůbec nechtěli. Z jediné střely Vodňanských na branku jsme dostali gól.

Potom jsme už jenom dobývali branku hostů a jasně našeho rivala přestříleli. Chtěli jsme předvádět svoji hru, ale kluci se trápili a v koncovce nás potkala i smůla. Nastřelili jsme postupně dvakrát tyčku, jednou břevno, ale na to se opravdu nehraje.“

Fakta – branky: 80. P. Pulec – 24. Machnyk, střely na branku 11:1, mimo 9:9, rohy 10:1, ŽK 3:4 (u domácích Smolen, Lesňák, P. Pulec), řídil Vrchota, 230 diváků.

Sestava Spartaku: Kopřiva – J. Šafránek (77. Doubrava), Kuta, Románek, J. Smolen (46. Lesňák), Vávra, Hejna, Janura, Z. Šafránek, M. Pulec, P. Pulec.

V dalším kole zajíždějí nyní v tabulce čtvrtí Kapličtí v neděli na hřiště průběžně třináctého Jindřichova Hradce.