Povedlo se to však pouze Kaplici, která doma hladce splnila roli favorita, připsala si čtvrtou výhru v ročníku a polepšila si na čtvrté místo. Zbývající dva naše týmy naopak důležité duely nezvládly a v pořadí si pohoršily, a to na dvanácté (Velešín) resp. třinácté místo (Nová Ves).

Půltucet branek

Kaplice – Vacov 6:0 (2:0). Po dvou porážkách v řadě přivítali Kapličtí doma poslední Vacov a povinnost jim velela zabodovat naplno. Domácí také začali aktivně. Už ve 2. minutě po kolmici Gondeka se zprava do zakončení prodral Krauskopf, trefil však jen bližší tyč a odražený balón nedokázal usměrnit do branky Micák. V 5. minutě zahrával  přímý kop Gondek, ale technickou střelou minul pravou tyč vacovské branky. Poté poprvé vážněji zahrozili i Vacovští, když po rychle rozehraném trestném kopu utekl po pravé straně Blahout a jeho ránu vyškrábl gólman Štěpánek na roh. Po následném centru zakončoval hlavou nebezpečně Vojtíšek, branku Spartaku však netrefil.

Nerozhodný výsledek ovšem vydržel pouze do 10. minuty. To Lesňák na pravé straně vybojoval míč, protáhl se do vápna, zpětnou přihrávkou našel Januru, který trefil k brance nabíhajícího Patrika Micáka, jenž  šťastně kolenem usměrnil  míč do sítě a mohl se tak radovat z premiérové trefy v kaplickém prvním týmu – 1:0.

Poté mohli skórovat i hosté. Nejprve jim šanci nabídl svým ledabylým počínáním Krauskopf, následně Blahout uvolnil Ketzera, který z pravé strany v gólové pozici vyslal křížnou ránu, Štěpánek však svůj tým znovu podržel a těžkou ránu stačil vytlačit na rohový kop.  A tak podruhé v zápase gólově udeřili Kapličtí. V 16. minutě Lesňák přistrčil míč Krenauerovi, který zprava z hranice velkého vápna vyslal křížnou ránu, která se zastavila až za zády brankáře Láchy – 2:0.

Poté se delší dobu  hrálo mezi šestnáctkami a další vážnější příležitosti přinesla až závěrečná desetiminutovka první půle. Ve 36. minutě Gondek ve vápně vybojoval míč pro Krenauera, který však zprava pálil mimo. Hned o minutu později Vávra našel nádhernou přihrávkou na vápně Krenauera, který se kličkou zbavil obránce, trefil však jen nohy vybíhajícího gólmana. Dvě minuty před přestávkou měl hostující gólman i štěstí, když po jeho nejistém zákroku při střele Hamiho skončil míč těsně nad břevnem jeho branky – a do kabin odcházeli domácí s dvoubrankovým náskokem.

V úvodu druhého dějství se hosté kontaktní brankou mohli vrátit do zápasu. Vacovští se dostali do rychlého protiútoku, Vojtíšek zatáhl míč po levé straně až do vápna, přihrávkou po zemi našel před brankou zcela volného Čejku, který však stoprocentní příležitost doslova zazdil a zamířil až nad ochrannou síť za brankou. A potom již hráli první housle spartakovci. V 52. minutě hosté zaváhali v rozehrávce, míče se zmocnil Krenauer, první střelecký pokus byl zablokován, druhý technický pak skončil na spojnici tyče a břevna. Za další minutku se už skóre měnilo, když po centru Vávry hlavičkoval Janura, jehož pokus ještě Lácha vyrazil, ale na dorážku už byl krátký – 3:0.

A v 59. minutě už to bylo o čtyři góly. Trestný kop zahrával Vávra, hostující zadáci odvrátili míč pouze k Lesňákovi, který se uvolnil a střelou po zemi k tyči upravil na 4:0.

Prakticky vzápětí fauloval ve vápně pronikajícího Lesňáka obránce Čtvrtník – a pískala se penalta. K ní se postavil zkušený Janura, jenomže jeho střelu Lácha do branky nepustil. Nakonec se však spartakovci z pokutového kopu přece jen trefili. V 79. minutě si na pěknou kolmici střídajícího Pavla Pulce naběhl Lesňák, kterého při pokusu o kličku vybíhající gólman hostů zastavil nedovoleně – a druhý pokutový kop byl na světě. Tentokrát se k míči postavil sám Lesňák, který nezaváhal a zvýšil na 5:0.

Definitivní podobu výsledku pak dali domácí šest minut před koncem, kdy Lesňák před vápnem našel Pavla Pulce, který se nerozpakoval, vystřelil a jeho tečovaný pokus zapadl k pravé tyči – 6:0. Kaplický středopolař tak hned svůj první start v této sezóně okořenil vstřeleným gólem.

Po dvou prohrách Kapličtí  před vlastními diváky přesvědčivě zvítězili. Hosté do stavu 2:0 měli některé příležitosti, které mohly skončit brankou, ale v koncovce si počínali zbrkle. Třetí gól pak jejich odpor definitivně zlomil a Kapličtí si pak v pohodě vylepšili celkové skóre.

Sestava Kaplice: O. Štěpánek – Růžička, M. Románek, Gondek, Hami, Micák (43. Hejna), Vávra, Janura (66. P. Pulec), Krauskopf, Lesňák, Krenauer (80. Buřič).

Nepříjemné prohry

Nová Ves/Brloh – Slávia ČB 1:3 (1:2), branky: 6. Jiří Anderle st. – 5. Vondroušek, 13. Boček, 63. Bohůnek.

„Utkání se nám hrubě nepovedlo a bylo to podobné jako naposledy doma s Bystřicí. Ne že by se kluci nesnažili, vytváříme si šance, ale nedáváme góly a naopak dostáváme strašně laciné a hloupé branky, které by neměly padat ani v žákovských soutěžích. Navíc se k naší velké marodce teď přidali ještě brankář Mráz a mladý Wohlgemuth, ale i tak jsme měli uhrát lepší výsledek. Jediným pozitivem tak je návrat Honzy Postla do sestavy po delším zranění. Hrál posledních dvacet minut a příště na Lokomotivě by už měl nastoupit od začátku," hodnotil domácí kouč Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Poula – Švarc, Jiří Anderle ml., Martin Wohlgemuth, Chmelař – J. Pouzar, Jiří Anderle st., Vlček, Ďurica – Šána (70. J. Postl), Fischer.

Nová Bystřice – Velešín 5:2 (1:2), branky: Havel 4, Jiří Feytl – Semerád, Grznárik.

Důležitý souboj loňského a letošního nováčka vyzněl nakonec jasně pro soupeře z Jindřichohradecka, i když zástupce našeho okresu v půli na horké půdě o gól vedl. Po pauze však Bystřičtí předvedli velký obrat, který řídil čtyřgólový střelec Jiří Havel.

„Domácí nebyli o tolik lepší, kombinačně jsme je dokonce po většinu zápasu přehrávali, ale moc lacino jsme inkasovali. Utkání se vůbec nepovedlo brankáři, který se podepsal na čtyřech gólech. Teď hrajeme doma s Hrdějovicemi, které až v tomto kole poprvé prohrály, a musíme se pokusit špatnou sérii konečně zlomit, protože pak nás čekají další  tři těžké zápasy venku," řekl nám velešínský asistent Stanislav Kysela.

Sestava Velešína: Ottenschläger – Šebesta, Opekar, J. Šafránek, Šváb –  Grznárik (75. Zimek), Kollár, Falc, F. Rozkošný (78. Severa) – Z. Šafránek, Semerád.