Fotbalisté FK Nová Ves/Brloh po boji neuspěli na trávníku druhé Sedlice a v tabulce áčka zůstali poslední. V béčku Křemže inkasovala čtyřbrankovou nadílku na půdě favorizovaných Bavorovic a je v pořadí nadále dvanáctá.

Skupina A

Sedlice – Nová Ves/Brloh 2:1 (0:0). Na hřišti favorita drželi hosté krok a v poločase hájili bezbrankový výsledek. V nástupu do druhé půle však domácí dvěma trefami Našince v rozmezí 57. až 60. minuty odskočili. Hostům se pak povedlo už jen korigovat, když se v 84. minutě zpoza vápna k tyči trefil Ďurica na 2:1.

„Dvě minuty po snížení měl vyrovnání na noze Fischer, ale místo rychlého zakončení se utopil v kličkách. Škoda, nakonec jsme mohli mít i bod. Stejně jako minule s Osekem jsme herně nepropadli, ale znovu jsme inkasovali laciné góly z kategorie zbytečných. Domácí ale byli fotbalovější a hlavně efektivnější. Spokojen jsem byl s nově složenou stoperskou dvojicí, kde za absentujícího Wohlgemutha dobře zaskočil Jiří Anderle mladší," zhodnotil utkání hostující kormidelník Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Mráz – Klein, Švarc, Jiří Anderle ml., Vejvoda – M. Sekera, Jiří Anderle st., Vlček (77. Jan Anderle), J. Postl – Fischer, Ďurica.

Skupina B

Bavorovice – Křemže 4:0 (1:0). Na po ranním vydatném dešti notně podmáčeném bavorovickém trávníku začal podle očekávání aktivněji domácí favorit. Už v 7. minutě musel Linha vytasit první výborný zákrok proti bombě Nevosada zpoza vápna. O chvíli později měl vyloženou šanci domácí kanonýr Kováčik, který se probil do vápna, ale tváří v tvář křemežskému brankáři trefil jen jeho nohy. Křemežští, i když byli nadále pod tlakem, pak drželi nadějnou nulu až do závěru půle. Ve 44. minutě však přišla branka do šatny. Z dálky napřáhl ke střele Kapri a s pomocí nechtěné teče bránícího Kocha skončil míč přesně u pravé tyče Linhovy svatyně – 1:0.

Sedm minut po obrátce posílil křemežské řady čerstvý otec Michal Chromý, který k utkání přispěchal přímo z porodnice, kde asistoval u příchodu na svět svého prvorozeného syna Honzíka.

V té době však už hosté prohrávali o dva góly, když domácí ve 48. minutě ze situace notně zavánějící ofsajdem šli do přečíslení, Nevosad odcentroval a pro Kováčika nebyl problém doklepnout do odkryté branky – 2:0.

Hosté se snažili, ale bavorovického gólmana vystrašili pouze jednou, když zpoza vápna tvrdě pálil Štefl, ale Věneček byl na místě. A v poslední dvacetiminutovce přidali domácí ještě dva zásahy. Z dalšího rychlého kontru dával v 70. minutě po vyražené střele Nevosada opět Kováčik do prázdné na 3:0.

O chvíli později domácí ostrostřelec obešel Linhu, ale hattrick mu výborným obranným skluzem ještě zmařil Novotný. Bomber Kováčik přesto i v tomto utkání zaznamenal tři branky, když pět minut před koncem skóroval hlavou po milimetrovém centru Záveského – 4:0.

„K zápasu na hřišti favorita, který má v poslední době výbornou formu, jsme šli s taktikou co nejdéle držet nulu a soupeře tím znervóznit. Škoda, že jsme dostali gól do šatny. Druhý v úvodu druhé půle domácí uklidnil a pak už hráli prim. I přes vysokou prohru musím kluky pochválit, protože se snažili o otevřený fotbal. My se teď musíme soustředit na poslední tři domácí utkání, v nichž chceme bodovat a udržet se tak nad čarou sestupu," má jasno křemežský kouč Jiří Reitinger.

Sestava Křemže: Linha – Čondl, Filip, Koch, Hajný – Dráb, Novotný, Fleischmann (72. Panský), Bušta (52. Chromý) – Edelman, Štefl.