Oba okresní zástupci měli ve dvaadvacátém dějství druhé nejvyšší oblastní soutěže výhodu domácího prostředí, kterou využili naplno.

Fotbalisté FK Nová Ves/Brloh obratem po pauze zdolali Protivín a v nebývale srovnaném spodku tabulky skupiny A, kde šest týmů od devátého po poslední místo nyní dělí pouze tři body, si polepšili na třináctou příčku. Křemežští si v béčku také nejtěsnějším poměrem poradili s Olešníkem, čímž si upevnili průběžné dvanácté pořadí.

Skupina A

Nová Ves/Brloh – Protivín 2:1 (0:1).

Od prvních minut si domácí vynutili převahu, ale z několika dobrých šancí neuspěli. Nejblíž měl k vedoucí trefě Fischer, mířil však jen do tyče Hlaváčovy branky. Skóre tak otevřeli hosté, kteří zásluhou Vorla dali ve 40. minutě gól do šatny – 0:1.

Vstup do druhé půle však vyšel lépe domácím, kteří v rozmezí 50. až 58. minuty výsledek otočili dvěma zásahy Ďurici. Nejprve se zimní posila trefila z úhlu křížnou střelou k tyči a pak z podobné situace přelobovala vybíhajícího brankáře na 2:1. A tento stav vydržel až do konce. V úplném závěru přišli hosté ještě o brankáře Hlaváče, který zastavil střídajícího Pouzara faulem ve vyložené šanci a šel pod sprchy.

„Začali jsme až nad očekávání dobře, kluci ovládli střed pole a měli i velké šance. Po inkasovaném gólu do šatny jsem byl naštvaný, ale o pauze jsme si řekli, že budeme pokračovat stále stejně aktivně a povedlo se výsledek rychle otočit. Ve druhé půli nás několikrát podržel Mráz, který předvedl výborné zákroky v důležitých momentech. Jsem rád, že jsme těžké utkání s kvalitním soupeřem zvládli a jsme stále ve hře o záchranu," hodnotil spokojený domácí kouč Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Mráz – Klein, Švarc, Martin Wohlgemuth, Vejvoda – M. Sekera, Jiří Anderle starší (76. Jan Anderle), Jiří Anderle mladší, J. Postl – Fischer (69. Marek Wohlgemuth), Ďurica (89. Pouzar).

Skupina B

Křemže – Olešník 1:0 (1:0).

V herně vyrovnané první půli měli víc šancí domácí. Už v 5. minutě po rohu zakončovali Bittner a Štefl, ale houštinu těl a brankáře Matouška nepropálili. Po čtvrthodině si za hostující obranu zaběhl Štefl, ale s gólmanem přeloboval i branku. Po půlhodině to už přišlo, když se po sklepnutí Štefla do šestnáctky probil Chromý a nechytatelnou střelou pod břevno gólově oslavil nedávné narození prvorozeného syna – 1:0.

Domácím sice zatrnulo při střele kanonýra Rysa do tyče, ale do kabin se šlo za nejtěsnějšího náskoku našeho týmu.

Druhý poločas patřil hostům, kteří si vynutili trvalou územní převahu, ale pokusy Klimeše a Lukeše v síti neskončily – a cenné tři body zůstaly doma.

„Olešník byl velice silný soupeř a jsem rád, že jsme těžké utkání dotáhli do vítězného konce. Kluci k zápasu přistoupili velice zodpovědně, pochválit musím celý tým. Tak se bojuje o záchranu!" jasně říká křemežský trenér Jiří Reitinger.

Sestava Křemže: Linha – Čondl, Koch, Bittner, Brabec – Hajný (62. Bušta), Chromý, Novotný, Dráb – Edelman (90. Panský), Štefl.