Větřní v důležitém zápase z dolní poloviny padlo na trávníku u letiště v Plané u Českých Budějovic a pohoršilo si na předposlední třinácté místo. Velešín po prohře ve Vimperku zůstal rovněž na třech bodech a aktuálně uzavírá pořadí áčkové skupiny soutěže.

Planá u ČB – Větřní 3:0 (1:0), branky: 15. Kneys, 69. T. Pintér z penalty, 84. Balogh.

„Co je nám platné, že jsme téměř každý zápas lepší, když z toho nakonec body nemáme. Budu se opakovat, ale znovu jsme měli začátek v naší režii, za deset minut šli třikrát sami na branku, ale šance neproměníme, znervózníme a jsme zbytečně podráždění. Pak inkasujeme a už se to veze. Celkově byl první poločas až na tu koncovku z naší strany dobrý, druhý už byl špatný. Neproměňujeme tutovky a nedáváme góly, včetně takových osvědčených střelců jako jsou třeba Weinhard nebo Peťule. Je to v hlavách, ale já věřím, že to už zlomíme, i když druhé Strakonice nejsou právě nejlepší soupeř na chycení…“ díval se již dopředu tentokrát nehrající větřínský trenér Zbyněk Ginzel.

Sestava Větřní: Pavelka – Pils, Skok, Vnuk (80. Dvořák) – Konečný, Pliška, Gutheis, Weinhard, Poláček – Cifreund (73. Podskalský), Peťule (64. Kotlár).

Vimperk – Velešín 4:1 (2:0), branky: 23. a 78. Chvosta, 12. Vondrášek, 52. Blahout – 86. Pomije.

„Vinou zranění, pracovní vytíženosti i dovolených jsme opět hráli v pozměněné sestavě. Tentokrát ovšem musím kluky pochválit, i když jsme zase jeli domů s prázdnou. Nesehranost sice přetrvává, ale na určitých postech si už náš projev začíná sedat. Ještě to není úplně ono, ale lepší se to,“ věří v lepší zítřky velešínský kouč Miroslav Lenčéš.

Sestava Velešína: Schneider – Trestr, Pomije, Severa, Mikeš (78. Slad) – Semerád, Šálek, Hrmo, Lefan – Rameš, Čulík (70. L. Kysela).