Poprvé na jaře totiž vyšly naprázdno oba týmy z Krumlovska. Větřínští se na domácím trávníku museli sklonit před aspirantem postupu z Bavorovic a v průběžném pořadí áčkové skupiny si pohoršili z osmého na desáté místo. Poslední Velešínští si přivezli výmluvnou čtyřku ze hřiště třetí Blatné.

Větřní – Bavorovice 0:2 (0:1), branky: 21. Řehák, 49. Babka.

„Byl to herně vyrovnaný zápas, kterému by víc slušela remíza. My jsme ale šance neproměnili, zatímco soupeř naše chyby potrestal a dal nám lekci z produktivity. Na konci ještě chytil Pavelka hostům penaltu, ale to už nic neřešilo. Doplácíme na to, že do obrany musím mezi mladíky dát někoho zkušenějšího. Weinhard pak chybí vepředu,“ posteskl si hrající větřínský trenér Jan Peťule.

Sestava Větřní: Pavelka – Rada, Dvořák, Weinhard, Hronek – Pa. Kotlár (63. Sukdolák), Sivák, Poláček, Z. Chupík (49. Hlásenský) – Gutheis, Podskalský (60. Peťule).

Blatná – Velešín 4:0 (1:0), branky: 14. a 85. Mišiak, 83. Motyka z penalty, 89. Kůst z penalty, ČK 0:1 (77. J. Zatloukal).„Z důvodu zranění a pracovního vytížení do Blatné nejeli Šváb, Pomije, Fišer, Jirský, Severa a Ottenschläger. Kvůli řadě absencí jsme proto museli povolat dorostence, kteří ale už měli v nohách svůj zápas v Mladém. Patří jim velký dík! Ve výborném světle se třeba na beku ukázal Filip Berec. Je dobré, že si mladíci uvědomují, že začlenění do týmu mužů je další krok v jejich fotbalovém růstu,“ vyzdvihl velešínský kouč Miroslav Lenčéš a k samotnému zápasu dodal: „Ke vší smůle musel kvůli zranění brzy odstoupit náš kanonýr Šálek. Přesto jsme dlouho odolávali a drželi s favoritem přijatelný výsledek. Až po vyloučení Zatloukala v závěru jsme už nebyli schopni odolat neustálému tlaku domácích. Kluci se ovšem vydali ze všech sil a zaslouží absolutorium!“

Sestava Velešína: Schneider – Zimek, J. Zatloukal, K. Zatloukal, Berec – Vlačuha, Semerád, Falc, Hynšt – Škuta (84. Banachevič), Šálek (19. Čulík).