Větřní zvítězilo na trávníku Vodňan, které ještě mohly živit teoretickou postupovou naději, a samo naopak získalo definitivu udržení v soutěži.

Velešín se staronovým koučem naplno zabodoval na hřišti v Plané u Českých Budějovic a poprvé od začátku sezony se odpoutal ze dna, kam spadl Sedlec.

Vodňany – Větřní 3:4 (2:1), branky: 20. Polanský, 38. Rauscher, 70. Konvička – 12., 62. a 76. Gutheis, 53. Z. Chupík.

„Opět jsme hráli s jinou obranou, kde při několika absencích jsem šel na stopera já. Domácí sice měli víc ze hry, ale nám se dařily brejky a v součtu jsme měli víc šancí. Pochválím celý tým a vyzdvihnu Gutheise. Šel do zápasu se sebezapřením, ale zvládl to a navíc dal tři góly. Byl rozdílovým hráčem,“ vypíchl hrající větřínský kouč Jan Peťule třígólový počin odchovance pražských Bohemians, který pod papírenský komín přišel z divizní Libuše.Sestava Větřní: Pavelka – Rada, Peťule, Dvořák, Hronek, Z. Chupík, Sivák, Poláček, Kotlár, Gutheis (89. Soukup), Podskalský (88. Dobrovodský).

Planá u ČB – Velešín 0:3 (0:0), branky: 53. Šálek, 85. Severa, 89. Mikeš, ČK 1:0 (72. Szabó).

„Ještě hrajeme o teoretickou naději, takže jsme taktiku postavili na důsledné obraně. Domácí měli jednu tutovku, kterou náš gólman kryl. Dopředu jsme byli nebezpečnější, z brejku šli do vedení a pak v přesilovce pečetili. Za bojovnost musím pochválit celý tým,“ řekl trenér Stanislav Kysela, jenž do konce sezony zaskakuje na velešínské lavičce za odstoupivšího kouče Miroslava Lenčéše.

Sestava Velešína: Ottenschläger – K. Zatloukal, J. Zatloukal, Biňovský, Zimek, Fišer, Šálek, Semerád, Falc, Mikeš (90. Schneider), Vlačuha (74. Severa).