Větřínští zdolali před svými fandy Vimperk a udrželi si tím desátou nesestupovou příčku.

Poslední Velešínští se těžko scházeli k partii s budějovickou Lokomotivou a dostali šestku, když krutou prohru zmírnili až v samotném závěru.

Větřní – Vimperk 3:1 (1:1), branky: 66. a 76. Sivák, 18. Kotlár – 28. Kvapil z penalty, ČK 1:0 (78. Dušek).

„Debakl z Blatné jsme si vyříkali, hráli jsme i v lepší sestavě a příprava byla znát. Z dobrého začátku jsme vytěžili vedení krásným gólem Kotlára. Pak nás sice přísná penalta dostala do útlumu, ale ve druhé půli jsme se zase zvedli a rozhodli. Pěkně se z přímého kopu trefil Sivák a druhý gól soupeře zlomil. Mrzí mě jen úplně zbytečné vyloučení Duška. Pochválím naopak brankáře Dobrovodského a vyzdvihnu Siváka a zejména teprve šestnáctiletého Patrika Kotlára, který byl nejlepší na hřišti,“ chválil hrající větřínský trenér Jan Peťule.

Sestava Větřní: Dobrovodský – Rada, Sukdolák, Dušek, Dvořák – Poláček (85. D. Chupík), Sivák, Gutheis, Kotlár (75. Podskalský) – Peťule (79. Troják), Hlásenský (90. Dvořáček).

Velešín – Lokomotiva Č. Budějovice 3:6 (0:5), branky: 86. a 89. Mikeš, 72. Vlačuha – 27., 31. a 72. Kokeš, 4. Kocar, 8. Choutka, 34. Navrátil.

„Je špatné, když manšaft ani dvacet minut před zápasem není pohromadě. Pozdní příjezdy z práce se podepsaly na začátku utkání. Kluci se patřičně nerozhýbali a Lokotka toho využila na sto procent. Po školáckých chybách opor týmu to za půl hodiny bylo o pět gólů a už jsme se z toho z toho nedostali. Sestava byla nakonec téměř kompletní, ale vlastními hrubkami jsme si podrazili nohy,“ smutnil po zápase velešínský trenér Miroslav Lenčéš.

Sestava Velešín: Schneider – Severa, Pomije, K. Zatloukal, Kejšar (12. Falc) – Zimek, Semerád, J. Zatloukal, Fišer – Šálek, Vlačuha (78. Mikeš).

V příštím kole se Větřní představí na hřišti pátých Vodňan a Velešín bude hostovat na půdě aktuálně osmé Plané u Českých Budějovic.