Druhé podzimní pokračování béčkové skupiny druhé nejvyšší oblastní fotbalové soutěže přineslo z pohledu vystoupení dvojice okresních zástupců znovu tři body, ale tentokrát v obráceném gardu.

Fotbalisté FK Nová Ves/Brloh po úvodní prohře v Sezimově Ústí dokázali při domácí premiéře zabrat a zdoláním Čtyřech Dvorů vymazali nulu na bodovém kontě. Naopak, nováček z Větřní po cenném skalpu Hrdějovic nyní naplno okusil náročnost I.A třídy a z Dobré Vody si přivezl šestigólovou nadílku.

Partie na vážkách

Nová Ves/Brloh – Čtyři Dvory 2:0 (1:0), branky: 15. Vejvoda, 76. Fischer.

Novoveští začali dobře, soupeře zatlačili a už ve 12. minutě měli výhodu pokutového kopu, kterou však střelec Ďurica pohrdl a z puntíku zamířil mimo tyče. Naštěstí už za další tři minuty se domácí z vedoucí trefy radovali a pak měli ještě několik velkých šancí k pojistce. Ty však nedali a museli se dlouho strachovat o výsledek. Definitivu přinesla až druhá trefa čtvrt hodiny před koncem.

„Oproti prvnímu kolu nám tentokrát vyšel nástup do utkání. Měli jsme v úvodu jasnou převahu a i když jsme nedali penaltu, tak jsme celkem zaslouženě šli do vedení a měli i další nejméně dvě stoprocentní příležitosti. Ty jsme ovšem zahodili, což nás trochu poznamenalo. Naše hra pak byla zbytečně nervózní, navíc soupeř měl nějaké příležitosti, takže to bylo dlouho na vážkách. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli. Spolehlivě zahrála celá obrana. Směrem dopředu to bylo také dobré, ale scházel tomu větší efekt v koncovce. Potřebujeme se gólově chytit, takzvaně si nahrát, abychom pak mohli pokračovat ve větším klidu. Věřím, že v dalším zápase v Borovanech, kdy už bychom měli být úplně komplet, to bude zase o něco lepší," řekl po vítězném utkání trenér Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Poula – Klein (90. R. Postl), Marek Wohlgemuth, Jiří Anderle ml., Z. Sekera (85. Chmelař) – Vejvoda, Vlček, J. Pouzar (89. Hüttner), J. Postl – Ďurica (83. M. Sekera), Fischer.

Špatný přístup

Dobrá Voda – Větřní 6:1 (4:0), branky: 5., 10. a 39. Hanzal, 13. Alenka, 73. Granov, 79. Bordač – 52. Martin Kotlár II.

Větřínští nezachytili začátek, už po necelé čtvrthodině měli tříbrankové manko a do půle pak inkasovali ještě jednou. V úvodu druhého poločasu se sice hosté dočkali čestného úspěchu, ale pak Dobrovodští zasadili do větřínské rakve ještě dva hřebíčky, včetně zásahu exvětřínského Bordače, jehož příchod na Dobrou Vodu se upekl v týdnu před utkáním.

„Domácí na nás vlétli a za čtvrt hodiny bylo rozhodnuto. Tentokrát zápas nevyšel ani brankáři Hüttnerovi, který se podepsal hned na několika gólech. Soupeř nám prostě ukázal, že svojí hrou a kvalitou je úplně někde jinde. My ovšem s nasazením, které jsme předvedli v tomto zápase, tak nemáme v I.A třídě co dělat. Chlapci by si měli co nejrychleji sáhnout do svědomí a příště ukázat zcela jiný přístup," nechodí větřínský hrající kouč Zbyněk Ginzel kolem horké kaše.

Sestava Větřní: Hüttner – Dvořáček, Ginzel, Decarli – Skok (46. J. Šustr), Sikuta, Martin Kotlár I (46. Dušek), R. Weinhard, Přibyl – Homer, Martin Kotlár II.

Ve třetím dějství, jak již bylo řečeno, jede aktuálně sedmá Nová Ves na půdu posledních Borovan. Průběžně deváté Větřní přivítá v tabulce jen díky skóre o příčku výše figurující béčko Roudného.