Velmi nabitý program měli v závěru minulého týdne fotbalisté obou okresních účastníků béčkové skupiny druhé nejvyšší oblastní soutěže – I.A třídy. Nejprve totiž absolvovali prvomájové dohrávky odložených duelů 16. kola a o den později nastoupili k zápasům řádného dvacátého dějství.

Bohužel, že čtyř zápasů se okresní konto nerozšířilo ani o píď, oba naše týmy zůstaly na devatenácti bodech na dvanácté (Nová Ves) resp. třinácté (Větřní) příčce – a boj o záchranu pokračuje.

Dvakrát venku

16. kolo: J. Hradec B – Nová Ves/Brloh 4:2 (2:0), branky: F. Votava 3, Svoboda – Fischer, R. Postl. Sestava Nové Vsi: Poula – Brych, O. Švarc, Fober, Chmelař – M. Sekera (60. R. Postl), Smieško, Vlček, J. Postl (78. Jiří Anderle st.) – Ďurica, Fischer.

20. kolo: Dobrá Voda – Nová Ves/Brloh 3:1 (1:0), branky: 17. Zavřel, 47. Zedek, 52. Hanousek – 82. Marek Wohlgemuth, červené karty 0:1 (72. Brych po druhé žluté). Sestava Nové Vsi: Poula – Brych, O. Švarc, Marek Wohlgemuth, Chmelař (75. Šusta) – R. Postl, Fober, Jiří Anderle st., J. Postl (66. Smieško) – Ďurica, Fischer.

„Chtěli jsme z těchto dvou zápasů, a to i přes značné problémy se sestavou, uhrát alespoň bod, což se nepodařilo. Blíž k tomu bylo v Hradci, na Dobré Vodě to bylo špatné. Museli jsme sáhnout pro hráče i do béčka a další asi čtyři kluci nastoupili se sebezapřením nebo jako v případě syna Ondry hráli po dlouhém zranění. Na Dobré Vodě nám utekl začátek druhé půle, dostali jsme branky a ještě nás několikrát podržel brankář Poula. Ale i my jsme měli nějaké šance, trefili jsme tyč i břevno a v deseti dokázali aspoň korigovat. Musíme se teď soustředit na důležité domácí zápasy, které je třeba zvládnout. Věřím, že i sestava už bude kompletnější," díval se již raději dopředu zkušený kouč Nové Vsi Karel Švarc.

Naprázdno doma

16. kolo: Větřní – Slávia Č. Budějovice 0:2 (0:0), branky: 72. Jordán, 87. Bohunek. Sestava Větřní: Votýpka – Jílek, Ginzel, Dušek, Sikuta – Dvořáček, Soukup (78. Vošalík), Kališ (78. Krák), J. Šustr (60. Přibyl) – Homer, Skok.

20. kolo: Větřní – Sez. Ústí 2:5 (2:1), branky: 29. Homer, 42. Skok – 27., 69. a 87. Šmíd, 63. a 68. Dmejchal. Sestava Větřní: Votýpka – Soukup, L. Šustr, Ginzel (83. Jílek), Dušek – Dvořáček, Sikuta, Kališ, J. Šustr (12. Přibyl) – Homer (70. Fleischmann) , Skok.

„V dohře s budějovickou Slávií jsme dostali dva góly ze standardek po velkých chybách, jeden při rychle rozehraném autu a druhý z rohu. To by se stávat nemělo. Bojovnost v naší hře byla, ale musíme se na zápas soustředit celých devadesát minut," měl jasno hrající větřínský kouč Zbyněk Ginzel a k druhému utkání během necelých čtyřiadvaceti hodin dodal: „Fotbalovější soupeř nás od začátku přehrával, ale bojovností jsme celkem drželi krok a v půli dokonce vedli. Ještě tak do šedesáté minuty to šlo, měli jsme i dvě tutovky na třetí gól, ale pak jsme odešli fyzicky. Dva zápasy prakticky v jednom dni, to je na nás prostě moc."

V dalším dějství přivítá Nová Ves na svém hřišti průběžně v tabulce čtvrté béčko divizního Roudného, Větřínští se představí na půdě ve formě hrajících aktuálně šestých Čtyřech Dvorů.