Výhodu domácího trávníku ovšem využili jen hráči FK Nová Ves/Brloh, kteří se po zdolání Plané nad Lužnicí vyhoupli na nesestupovou jedenáctou pozici. V béčku však Křemži potkal totální výbuch v přímé partii o dvanácté místo se Čtyřmi Dvory.

Skupina A

Nová Ves/Brloh – Planá 2:0 (1:0)

Domácím vyšel nástup do utkání na jedničku a už v 7. minutě se ujali vedení. Po průniku ze strany se až do šestnáctky probil Marek Wohlgemuth a prostřelil hostujícího brankáře na 1:0. I v dalších minutách pak měl náš tým více ze hry, ale uklidňující druhou branku nepřidal. V závěru půle naopak převzali iniciativu hosté, ale ani oni nejtěsnějším výsledkem nepohnuli.

Po obrátce měli postupně pojistku na noze Fischer a na hlavě Martin Wohlgemuth, ale z jasných pozic mířili oba těsně mimo. Až třetí stoprocentní šance ze 70. minuty přinesla radost v domácím táboře. Znovu se do nájezdu z levé strany dostal Fischer a tentokrát už potvrdil pověst kanonýra – 2:0. A tento stav už náš tým uhájil až do konce a po závěrečném hvizdu mohl slavit zisk tří zlatých bodů notně přibližujících záchranu.

„Kromě výsledku mně potěšil i celkový dojem, který jsme předvedenou hrou udělali. Zásluhou obou celků se hrál velmi dobrý fotbal ve výborné atmosféře, který se musel líbit i divákům. Opět musím pochválit brankáře Mráze, který nás znovu výrazně podržel. Ve výborné formě nyní hraje i mladý Wohlgemuth, který svůj výkon podtrhl i vítězným gólem. Udělali jsme nyní důležitý krok, ale ještě bychom potřebovali jednou vyhrát. Jedeme teď do Katovic, které za určitých okolností mohou ještě postoupit. Nečeká nás rozhodně nic lehkého, ale pokusíme se zabodovat i tam," jasně říká trenér Nové Vsi Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Mráz – Klein, Švarc, Martin Wohlgemuth, Vejvoda – Marek Wohlgemuth (85. M. Sekera), Jiří Anderle ml., Ďurica (89. Z. Sekera), Jiří Anderle st., J. Postl – Fischer (81. Chmelař).

Skupina B

Křemže – Čtyři Dvory 0:5 (0:2)

V zápase o šest bodů nastoupili Křemežští bez kvarteta hráčů základu (Štefl, Hajný, Bittner a distancovaný Dráb), a to se ukázalo jako velmi citelné oslabení. Hosté byli od začátku jasně lepší, první šanci Šejnohy ještě Linha kryl, ale ve 13. minutě po průniku Jiránka a dorážce Novotného už kapituloval – 0:1. Po půlhodině Čtyřdvorští ukázkově sehráli přečíslení dvou na jednoho a kapitán Jiránek přidal uklidňující druhou branku.

Domácí potom poslala do kolen situace ze 47. minuty, kdy po vlastní špatně rozehrané standardce propadli a z dalšího bleskového kontru hosté zásahem Kříženeckého zvýšili už na 0:3. Definitivně pak Křemežští „zpečetili" výbuch v rozmezí 63. až 65. minuty. Nejprve z dalšího brejku do rozhozené domácí obrany dal Novotný na 0:4. Za chvíli pak domácí dopili kalich hořkosti do dna, když si z podobné situace srazil Schober prudký centr do vlastní branky na 0:5. Domácí měli šance alespoň na čestný úspěch v úplném závěru, ale Koch i Edelman ztroskotali na pozorném brankáři Hanusovi.

„Klíčový zápas jsme nezvládli. V našem úzkém kádru je absence několika hráčů základu prostě znát. Nezachytili jsme začátek a soupeř nás pak přehrál po všech stránkách. Jediný z našeho týmu, kdo snese přísnější měřítko, byl Filip, který nechal na hřišti všechno. Prohrou se náš osud asi zpečetil. Jedeme teď do Dačic, kde se pokusíme odehrát důstojnější zápas," řekl křemežský kouč Jiří Reitinger.

Sestava Křemže: Linha – Brabec (64. Rienessl), Filip, Koch, Čondl – Schober, Chromý, Novotný, Bušta (64. Panský) – Fleischmann (60. Matějka), Edelman.