Kaplický Spartak v derby deklasoval devítkou sestupující Chvalšiny a pojistil si stříbrnou pozici.

Venku uspěly Loučovice, které výhrou na půdě v odvetách nevýrazného Klikova jistily desáté místo.

O jednu příčku, a to na sedmé pořadí, klesl Frymburk po nezdaru v Olešnici.

V boji o záchranu nebodovaly dvanáctá Nová Ves v Kamenném Újezdu ani předposlední Zlatá Koruna v Boršově, a tak o tom, kdo obsadí sestupovou příčku, rozhodne až derniéra.

JEDENÁCT GÓLŮ

Kaplice – Chvalšiny 9:2 (4:1), branky: 36., 63. z penalty a 77. Gondek, 40. a 75. Pál, 3. M. Malický, 42. Daniel, 65. Štrbačka, 86. Divoký z penalty – 18. a 63. Pavlis.

Spartakovci se bez problémů vyrovnali s absencí zraněného kanonýra Urazila a další kanonádou jistili i post nejproduktivnějšího týmu soutěže. Hattrickem se blýskl kapitán Josef Gondek.

Sestavy – Spartak: Štěpánek – Štrbačka, Čutka, Kuchař, Gondek, Marek (55. Vaniš), Malický (67. Aibl), Divoký, Daniel, Janura, Pál, Sokol: Kothánek – R. Čarek (46. Lamač), Kliner, Motz, Kamenský, Zwifelhofer, Sluka, M. Postl, Fic (55. Aust), Fučík, Pavlis (75. Hundsnurscher).

Trenér Bohdan Malický (Kaplice): „Chyběli nám tři hráči základu, příležitost dostali další mladíci a zhostili se toho velice dobře. Jsem rád, že tento mladý tým dokazuje, že do budoucna můžeme směle myslet na vyšší soutěž. Výsledek ovšem nechci nijak přeceňovat, protože Chvalšiny nás příliš neprověřily. Vyzdvihnu kapitána Gondeka, který po návratu do sestavy vnesl do hry zkušenost, klid a navíc svůj výkon okořenil třemi góly. Druhé místo chceme potvrdit v posledním kole při derby v Loučovicích.“

Tentokrát nehrající trenér Zbyněk Ginzel (Chvalšiny): „Drželi jsme krok jen půl hodiny a pak jsme se položili. Dostali jsme tři góly před půlí a ve druhém poločase už byl jasně vidět obrovský rozdíl mezi druhým a posledním. I přes vysokou porážku ale musím smeknout před naší obranou čtyřicátníků!“

VÝHRA A TŘI PROHRY

Klikov – Loučovice 0:3 (0:2), branky: 8. Dudla, 35. Zbořil, 57. gólman Hüttner z penalty.

„Utkání v Klikově jsme zvládli velice dobře. Nedali jsme soupeři moc prostoru, sami byli nebezpeční a také přesní v zakončení. Pochválím týmový výkon a jako hráče zápasu zvolím Vaška Dudlu, který ze středu rozdával balony, bránil a ještě vstřelil branku,“ vyzdvihl oporu spokojený loučovický trenér Vlastimil Sulzer.Sestava Vltavanu: Hüttner (89. Večerník) – Sojka, Somolík (89. Papaj), Koutský (68. Hošek), Šíma, Žák, Dudla, J. Matulík (78. V. Matulík), Fejtek, Toth, Zbořil (82. Dostál).

Olešnice – Frymburk 3:1 (3:0), branky: 26. a 27. Horelica, 24. Fiala – 84. Budík.

„Hodnotí se to hodně špatně. Dvacet minut jsme soupeře téměř nepustili k míči ani na naší půlku, ale pak během chvíle dostali tři góly a bylo po zápase. Gól jsme dali až v závěru, a to už bylo pozdě. Vzhledem k tomu, že to byl můj poslední venkovní zápas na lavičce Frymburku, tak mě prohra hodně mrzí, protože jsme až na ten výpadek určitě nebyli horší,“ svěřil se frymburský kouč Vlastimil Mertl.

Sestava Šumavy: F. Mertl – Matěják, Šisler, D. Račák, R. Mertl, M. Račák, Flöring, Matuš, Neumann (47. Malina), Budík, Rillich.

Kamenný Újezd – Nová Ves / Brloh 4:2 (1:1), branky: 20. Prokop, 51. Černý, 60. Sládek, 85. Soukup – 33. a 52. Vlček.

„Po vyrovnané půli jsem o přestávce zdůrazňoval, že dál musíme pokračovat v jednoduchém fotbalu, ale hráli jsme si na profesory a na to dojeli. Udělali jsme v defenzívě takové hrubky, jaké si nemohou dovolit ani žáci,“ měl jasno o příčinách nezdaru zkušený lodivod Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Poula – R. Postl, Anderle ml., J. Postl (17. Anderle st.), Hüttner, Loucký (63. Šusta), Pouzar, O. Švarc, Tlamsa, Frühbauer (74. Kříž), Vlček.

Boršov – Zlatá Koruna 3:1 (1:0), branky: 16. Matoušek z pen., 70. Macík, 73. Šimeček – 54. Lacko.„Výborné jarní formy Boršova jsem se obával, což se nakonec i potvrdilo. Začali jsme sice dobře a v první půli měli i míč častěji na kopačkách, ale šance jsme nevyužili a naopak inkasovali. Penalta byla přísná a pak nám sudí ještě neuznali gól pro sporný ofsajd. Myslím, že to soupeř neměl zapotřebí. Ve druhé půli jsme přesto srovnali, ale po ojedinělé chybě přišel druhý gól domácích a na obrat už nebyly síly. Rozhodne tedy poslední kolo, kdy musíme doma porazit Suchdol a doufat, že Nová Ves neporazí Boršov,“ vzhlíží již k derniéře, která rozlouskne sestupový oříšek, zlatokorunský trenér Petr Gallistl.

Sestava Zlaté Koruny: Schwarz – Houska, Zayml, T. Weinhard, Lacko, Rychtář, Ohnsorg, Štěpánek, J. Král (71. Steinocher st.), Homer, Fuciman.