V šestnáctém kole se hrálo další derby, které svedlo proti sobě poslední Chvalšiny a čtvrtý Frymburk. Hosté potvrdili roli favorita a přidrželi okresního soka na spodku pořadí.

Kapličtí hostili lídra z Nové Vsi u ČB, který nakonec po nejtěsnější výhře odvezl všechny tři body. Spartak zůstává šestý.

Nepovedený domácí zápas sehráli Loučovičtí, kteří před svými fandy padli s Ledenice a pohoršili si z páté příčky na sedmou.

V boji o záchranu si pak nepolepšilo nejhůře postavené okresní duo. Nová Ves prohrála v Olešnici a klesla na dvanácté místo. Se 14 body a horším skóre je třináctý nováček ze Zlaté Koruny, jenž vezl nepopulárního „bůra“ z trávníku druhého Klikova.

DERBY POD KLETÍ

Chvalšiny – Frymburk 0:2 (0:1), branky: 9. Martin Koza, 67. R. Mertl, sestavy – Chvalšiny: Kothánek – Motz, Ginzel, Holas – M. Postl (74. Lamač), P. Postl, Fic, Nymsa (58. Cába)– Fučík, Zwifelhofer (46. Pavlis), Frymburk: F. Mertl – D. Račák (72. Matěják), Micák, Ribár, R. Mertl, Šisler, M. Račák, Flöring, Ma. Koza, Budík, Rillich.

„Dostali jsme v úvodu gól z dvoumetrového ofsajdu, který ovlivnil další vývoj. Pak se to sudí sice snažili kompenzovat, mávali úplně všechno, ale byla z toho tragédie. Víc se diskutovalo než hrálo. Frymburk byl sice silnější na balonu, přesto jsme si vytvořili šance, dokonce nastřelili tyč a břevno, jasnou penaltu na Cábu sudí neviděl. Nebylo nám prostě přáno, musíme zabrat příště,“ díval se raději již k zápasu na hřišti třetího Suchdola chvalšinský hrající kouč Zbyněk Ginzel.„Do Chvalšin jsme jeli s cílem napravit ztrátu z domácího derby s Loučovicemi. Podali jsme dobrý kolektivní výkon a zaslouženě vyhráli. Měli jsme převahu, i když koncovka byla znovu žalostná. Domácí se ve druhé půli zlepšili a hrál se kvalitní fotbal. Klid nám přinesl až krásný gól Romana Mertla z voleje. Chvalšinští podali snaživý výkon a záchranu bych jim přál, i když to budou mít hodně těžké,“ zavěštil si frymburský trenér Vlastimil Mertl.

KVARTET BEZ BODU

Kaplice – Nová Ves u ČB 0:1 (0:0), branka: 68. Janeček.

„Výsledek je pro mě obrovským zklamáním. Soupeře jsme totiž měli pod neustálým tlakem, hosté neměli v první půli jedinou šanci, zatímco my spálili několik tutovek. To samé bylo i ve druhém poločase. Naše šance jsme ale zahazovali, zatímco hosté z jedné standardky, na které jsem hráče upozorňoval, rozhodli. Byl to zápas o prvním gólu, který dali hosté. Potom jsme znervózněli, Nová Ves hrála chytře a už to dotáhla,“ smutnil po nešťastné porážce s lídrem kaplický trenér Bohdan Malický.

Sestava Spartaku: Kuchař – Štrbačka, Kebl, Malický, Gondek, Marek, Divoký (70. Pál), Micák, Daniel (85. Vaniš), Janura, Urazil.Loučovice – Ledenice 2:3 (0:1), branky: 72. Dudla, 90. Ardó – 56. a 61. Volf, 16. Fencl.

„Zápas se nám vůbec nepovedl. Byl to nejhorší výkon za celou sezonu. Dělali jsme spoustu laciných chyb ve středu hřiště, hráči si neplnili pokyny a chybělo mi i větší nasazení. Soupeř se prostě sám neporazí, což si musí kluci uvědomit. Jediný, kdo snese měřítko, byl brankář Hüttner, který nás uchránil od debaklu. Musíme se poučit. Jedeme teď na hřiště lídra a pokud ho budeme chtít potrápit, tak musíme výrazně změnit přístup,“ má jasno loučovický kouč Vlastimil Sulzer.

Sestava Vltavanu: Hüttner – Žák, Koutský, Somolík (46. J. Matulík), Šíma, Sojka (46. Fejtek), Černý, Dudla, Karták, Toth, Zbořil (80. Ardó).

Olešnice – Nová Ves / Brloh 3:0 (1:0), branky: 37. a 64. Fiala, 84. Horelica, sestava Nové Vsi: Černý – Flaška, R. Postl, Loucký, Poula, Vlček, Anderle st., Anderle ml., Hüttner, J. Postl (70. Kříž), Frühbauer.

Klikov – Zlatá Koruna 5:0 (2:0), branky: 30. Maxa z penalty, 37. Jiráček, 63. Šrom, 76. Šafránek, 89. Čapek.

„Po karetním mariáši v nepovedeném domácím zápase s Olešnicí a vinou marodky i pracovního zaneprázdnění jsme do Klikova jeli hodně oslabení. Přesto jsem věřil, že bojovností a kolektivním výkonem můžeme na hřišti druhého uspět. Tlaku jsme dlouho odolávali a mohli jít i do vedení, ale střelu Rychtáře vykopl obránce z branky. Pak přišla penalta, gól do šatny, kluci si přestali plnit pokyny a byl z toho nakonec debakl,“ posteskl si zlatokorunský asistent a manažer Petr Gallistl a ještě dodal: „Chtěl bych za sebe, hráče a celý oddíl pozdravit a podpořit našeho dlouholetého trenéra Františka Gallistla, kterému přejeme brzké zotavení a rychlý návrat z nemocnice.“

Sestava Z. Koruny: Schwarz – Liška, Lacko, Zayml, Štěpánek, Janota, Steinocher ml., Houska, Fuciman (65. J. Král), Homer, Rychtář.