Post nejlepšího našeho týmu udržel a ještě vylepšil kaplický Spartak, který v partii z popředí zvítězil v Suchdole a poskočil z pátého místa až na stříbrný stupínek. Venku naplno bodoval i Frymburk, který si po výhře v Kameňáku polepšil na páté místo. Naopak v boji o udržení zapsala zlaté tři body Nová Ves domácím skalpem nepříjemných Ledenic a je dvanáctá.

Další trojlístek vyšel naprázdno. Jarní propad nezastavili Loučovičtí ani v Boršově a pohoršili si na desáté místo. Zlatá Koruna nestačila doma na lídra z Nové Vsi u Č. Budějovic a poslední Chvalšiny padly v Olešnici, byť ještě sedm minut před koncem vedly.

TŘI VÍTĚZSTVÍ

Suchdol – Kaplice 0:2 (0:1), branky: 40. Urazil, 90. Divoký.

Na lavičce Spartaku za absentujícího kouče Malického zaskočil zkušený trenér František Hájek, jenž byl pochopitelně spokojený: „Záskok to byl velice příjemný. Chlapci mě mile překvapili. Oproti zápasu s Boršovem byly nasazení a přístup o sto procent lepší. Chytal Štěpánek a Kuchař šel tentokrát do obrany. Z toho jsem měl trochu obavu, ale zvládl to velmi dobře. V útoku byli dva kluci z dorostu, kteří už měli v nohách dopolední zápas. I oni to ustáli, hrábli si a vydrželi. Zásluhou obou týmů se hrál opravdu výborný fotbal. Pro mě osobně je velkým plusem věkový průměr mužstva. Máme nyní v Kaplici hodně mladý tým, který pokud vydrží pohromadě, tak má velkou perspektivu!“

Sestava Spartaku: Štěpánek – Štrbačka, Kebl, Kuchař, Gondek, Marek, Divoký, Micák (27. Pál – 85. Aibl), Daniel, Janura, Urazil (77. Vaniš).

K. Újezd – Frymburk 1:3 (1:1), branky: 32. Petkov – 42. a 61. Ma. Koza, 84. Matuš.

„Aktivní hrou jsme domácí překvapili a zápas měli pod kontrolou. Pochválím celý tým a vyzdvihnu Martina Kozu, kterému se teď střelecky daří, a Filipa Mertla, jenž organizuje obranu a i z branky zakládá útoky,“ chválil frymburský kouč Vlastimil Mertl.

Sestava Šumavy: F. Mertl – Mi. Koza (89. Malina), Šisler, D. Račák, R. Mertl, Ma. Koza, Flöring, Matuš, Rillich (38. Neumann), Matěják (89. Pecha).

Nová Ves / Brloh – Ledenice 3:2 (2:1), branky: 6. Vlček, 18. Tlamsa, 75. Anderle ml. – 35. Fencl, 83. Fošum.

„Ledenice prohrály na jaře jediný zápas a i u nás hrály výborně. Hosté byli fotbalovější, hodně důrazní, ale do šancí jsme je moc nepouštěli. Kluci tentokrát plnili pokyny a důležité bylo, že nám vyšel úvod. Bylo to ubojované, vydřené a pro nás se šťastným koncem,“ oddechl si kouč Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Černý – Švarc, Anderle ml., R. Postl, Flaška, J. Postl (17. Březina – 70. Loucký), Z. Sekera, Anderle st. (87. Pouzar), Hüttner (88. Kříž), Tlamsa, Vlček.

TŘIKRÁT BEZ BODU

Boršov – Loučovice 4:0 (3:0), branky: 1. a 87. Gruber, 34. a 36. Řežáb.

„Výsledek je krutý. Myslím, že rozdíl nebyl čtyřgólový. Domácí ovšem nastartoval rychlý gól, který dal matador Gruber téměř z poloviny hřiště. My se v koncovce stále trápíme a máme problémy s bráněním standardek,“ posteskl si loučovický trenér Vlastimil Sulzer.

Sestava Vltavanu: Hüttner – Beran, Ardó, J. Matulík, Šíma, Sojka, Dudla, Žák, V. Matulík (65. Hošek), Zbořil, Toth.

Zlatá Koruna – Nová Ves u ČB 1:3 (1:1), branky: 20. Fuciman – 11. Neumann, 56. Holý, 87. Procházka.

„Předvedli jsme bojovný výkon. Velkou chybou jsme sice soupeři nabídli vedení, ale brzy jsme srovnali. O půli jsem si myslel, že bod bude v našich silách, ale druhý gól hosty uklidnil a my se už neprosadili. Hrál u nás nejlepší tým, který jsme jenom potrápili, ale obrat ho nedokázali. Vzhledem k dalším výsledkům a naší velké marodce bude záchrana těžká. Derby ve Chvalšinách v příštím kole nám napoví, zda to vůbec je reálné,“ tuší zlatokorunský kouč Petr Gallistl.

Sestava Zlaté Koruny: Schwarz – Houska, Kalista, Zayml, Tybitancl (39. Liška), Rychtář, Štěpánek, J. Král (49. P. Král), Z. Adamíček, Fuciman, Homer.

Olešnice – Chvalšiny 3:2 (0:1), branky: 52. Horelica, 83. Lenk, 85. Brousek – 45. Sluka, 73. Fic.

„Chlapci si musí uvědomit, že takto se k boji o záchranu nepřistupuje! Není možné, aby se mi hned několik lidí omlouvalo v den zápasu… Tu jedenáctku, která hrála, pochválím, odehráli maximum. Vypjaté zápasy ale nezvládáme takticky a psychicky. Při vedení neuklidníme hru, nepodržíme balon a děláme strašné chyby,“ ví hrající chvalšinský kouč Zbyněk Ginzel.

Sestava Chvalšin: Kamenský – Motz, Ginzel, Zwifelhofer (85. Aust), Nymsa, M. Postl, Sluka, P. Postl, Fic, Fučík, Pavlis.