Deváté podzimní dějství nejnižší oblastní fotbalové soutěže – I.B třídy – lze z pohledu vystoupení okresních zástupců označit za méně úspěšné.

Naplno bodoval jen kaplický Spartak, který si v derby otevřel střelnici na hřišti v pořadí posledního vyšebrodského Dynama a pátou výhrou v sezoně si upevnil čtvrté místo.

O post lídra tabulky přišel Frymburk, jenž se doma nečekaně podělil s Dřítní a klesl na třetí příčku, kde má nyní jednobodové manko na vedoucí tandem Nová Ves a Trhové Sviny.

Oba okresní nováčkové neuspěli při výjezdech na hřiště soupeřů. Chvalšinští padli na půdě exúčastníka I.A z Bavorovic a jsou se sedmi bodíky jedenáctí. O bod zpět na dvanácté příčce zůstávají Loučovičtí, kteří si přivezli nejtěsnější porážku ze Suchdola nad Lužnicí.

Jedenáct branek v derby

Vyšší Brod – Kaplice 2:9 (1:6), branky: 14. Dibďák, 79. Jirkal – 3., 40. a 67. Janura, 6., 22. a 29. Řežáb, 45., 47. a 51. Daniel.

Trenér Jan Straka (Vyšší Brod): „Že jsme v krizi, to nemá smysl dokola omílat. Musíme konečně zahodit berličku v podobě výmluv, že nám chybí hodně hráčů, že máme na sobě psychickou deku atd. Jestliže selháváme v základních individuálních dovednostech jako je zpracování míče a rozehrávka, tak není na výmluvy místo! Když vezmu prvních třicet minut, které rozhodly, tak Kaplice vyřešila skvěle jeden rychlý protiútok, na ostatní čtyři branky jsme soupeři doslova přihráli. Pak už byla jen otázka, kolikrát se ještě hosté trefí. My se dokázali jakžtakž vyrovnat pouze v desetiminutovce, během které jsme snižovali na 1:2, jinak absolutně nic. Soupeř nás přejel. Kaplická hra měla, na rozdíl od té naší, hlavu a patu, kde se nic nestalo jakoby náhodou. Hostům gratuluji k naprosto zasloužené vysoké výhře."

Bohdan Malický (Kaplice): „Nechtěli jsme soupeře podcenit, což se nám třeba stalo v první půli v Chlumu. Jsem proto rád, že všichni odehráli zápas zodpovědně a kvalitní přístup hráčů přinesl takový výsledek. Rozdíl mezi oběma týmy byl opravdu markantní. Jednotlivce vyzdvihovat nebudu, u nás totiž na žádném postu nebyl hráč, který by nepodal maximální výkon. Odrazem toho jsou i ty tři hattricky, ale vysoká výhra je dílem mimořádného kolektivního vystoupení celého týmu. Teď máme derby s Frymburkem, které nás ovšem prověří daleko více. Už se těšíme a věřím, že zápas zvládneme, prodáme to, co v nás je a už natrvalo se usadíme v horních patrech."

Remíza a dvě prohry

Frymburk – Dříteň 2:2 (1:1), branky: 10. Kaňa, 47. Koršala – 15. M. Kovařík, 80. Pfeffer.

„Opět jsme hráli v kombinované sestavě, ale to je stále stejná písnička. Sebevědomý soupeř vyrovnal až v závěru, ale bod si vezl zaslouženě. Mě ani tolik nemrzí ztráta bodů, jako fakt, že jsme přišli asi na delší dobu o dva hráče. Nevím, kdo pojede do Kaplice, ale snad nás jedenáct bude," věští kouč Vlastimil Mertl.

Bavorovice – Chvalšiny 4:2 (2:0), branky: 42., 58. a 60. R. Hanousek, 8. Babka – 62. Podskalský, 78. Fučík.

„Dostali jsme sice dva góly ze sporných situací, ale to nic nemění na tom, že jsme prohráli zcela zaslouženě. Naše šance neproměňujeme a na druhou stranu pořád velmi lacino inkasujeme," ví chvalšinský kormidelník Zdeněk Čarek.

Suchdol – Loučovice 1:0 (1:0), branka: 14. Dunaj.

„Soupeř rozhodl hned v úvodu ze situace, kdy naši obránci zapomněli ve vápně hned na tři domácí hráče a jeden z nich se hlavou trefil. Jinak jsme v zápase celkem dobře drželi střed hřiště, ale směrem dopředu se nám nedařilo. Utkání bylo hodně ostré, když hlavním faktorem byl velice špatný terén a druhou věcí i rozhodčí, který si chvílemi nevěděl rady. Čeká nás příště velké místní derby s Brodem, takže jsem alespoň rád, že se nám nikdo nezranil nebo nebyl vyloučen," díval se raději dopředu loučovický trenér Jiří Hošek.

Jak nastoupili

Dynamo Vyšší Brod: Sulzer – Ji. Gondek, Pomije, Kročák, Vančura (67. Šerhakl) – Klíma, Dibďák – F. Filip (76. Cach), Krauskopf (46. Bartoň ml.), Rohlík – Jirkal.

Spartak Kaplice: Říha ml. – Kuchař, Hami (70. Urazil), Preusler, Jo. Gondek (55. Koclíř) – F. Marek, Kebl, Micák, Daniel – Řežáb, Janura.

Šumava Frymburk: Wudy – Antl, Fatura, D. Račák (27. Tomka), Ribár – Malina, M. Račák, Koršala, R. Mertl – Kaňa (61. Tichovský), Rillich.

Sokol Chvalšiny: Cába – Babinský, P. Postl (80. Hynšt), Holas, Lamač (84. Zwifelhofer) – Sadloň (72. Fic), Sluka, M. Postl, Decarli – Podskalský, Fučík.

Vltava Loučovice: Hüttner – Beran (75. J. Matulík), Koutský, Fejtek, Tóth – Žák (70. Gregor), Kališ, Dudla (85. Dočkal), Černý, Karták – Toman.