Na půdě plzeňských Vodních staveb byl k vidění duel pátého s druhým týmem tabulky, který přesvědčivě vyhrály domácí fotbalistky. Na podzim doma Kapličandy zvítězily po tuhém boji 4:3.

VS Plzeň – Kaplice 4:1 (3:0)

V odvetě kaplické fotbalistky doslova prospaly první poločas. V rozmezí 20. až 36. minuty třikrát inkasovaly – a rázem vypadalo utkání ztracené. Skóre otevřela Denisa Kabourková a dvě minuty poté přidala druhou branku domácích Štěpánka Peklová – 2:0.

Hráčky kaplického Spartaku sehrály zřejmě nejhorší poločas celého ročníku. Nedařilo se ani brankářce Klomfarové, která potřetí kapitulovala po střele z kopačky Nicole Mrázové devět minut před přestávkou – 3:0.

Do druhého dějství však nastoupily Kapličandy jako vyměněné. Během dvaceti minut měly tolik vyložených příležitostí, že mohly, a i měly skóre zápasu otočit. Jenomže střeleckou mušku měly vychýlenou nebo domácí podržela brankářka Šidvicová. A když už se hostujícím hráčkám podařilo Šidvicovou překonat, zachránilo gólmanku Vodních staveb břevno.

Za střeleckou nemohoucnost pak hráčky Kaplice pykaly pět minut před koncem, kdy přidala čtvrtý gól domácího týmu Denisa Kabourková – 4:0.

Kapličandy se poté dočkaly alespoň čestného úspěchu, když dvě minuty před závěrečným hvizdem po přihrávce od Pálkové korigovala na konečných 4:1 Simona Vocedálková.

V konečné tabulce divizní skupiny D obsadily hráčky Spartaku Kaplice druhé místo za suverénním Hrádkem, který bodově tratil v celé sezóně jen jednou jedinkrát, a to když v úvodu jarní části doma podlehl právě Kaplici. Kapličandy na lídra ztratily osm bodů, před třetím Hradištěm pak měly náskok jedenácti bodů.

Fakta – branky: 20. a 85. Kabourková, 22. Peklová, 36. Mrázová – 88. Vocedálková, hráno bez karet, řídil rozhodčí Adamčík, sledovalo 57 diváků.

Sestava Kaplice: Klomfarová – K. Jedličková, Vávrová, Vaňková, Vocedálková, Matoušková, Praizlerová, Bartoníčková, Tošilová, Važanová, Pálková, střídaly: Suchanová a Petříková.